Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 41 to 50 of 71

Thread: Kotor Varos

Guest

Re: Kotor Varos

Ibro...de malo pristojnije uredi ovu temu bolan..sve sami linkovi..slabo se šta o K.Varoši može saznati ovako, zar ne??

Guest

tesko strelok..
    vidi komentare:
    pdf se zove VASE FOTOGRAFIJE???.....sanjanka....
    pokusao sam sve na KV.com.......ali ne ide..pokusao uraditi monografiju......jako puno Kotorvarosana je poznato....od Envera Moralica, Asima Kurjaka,Advana Hozica,Mustafe Skopljaka, Dzevdeta Tuzlica, Danijele Grgic, Senijada Ibricica....
    Pokusao da sacinim i politicku monografiju..za generacije......koje dolaze....
    ali dzaba.....Kotorvarosani se podvajaju, cute ili me napadaju, ne saradjuju.....jedni ne razumiju cilj a drugi mrze taj cilj....jednostavno nemoguce.....da sam pokusam sve optuzuju me da sam radim, da oni vise znaju, kada im nudim saradnju ni mukaet..upadaju padobranci sa strana, dalje podmecu klipove,blamiraju me.....pisu svasta o meni, cak imam i prijetnji, kazu da me jedva cekaju da dodjem u Kotor Varos....i tako...
    razumijem o cemu govoris ali izgleda da je ta vrsta entuzijazma nepoznata vecini ljudi, ne samo Kotorvarosanima....
    da samo slikam prirodu napali bi me..jednostavno nezdravo....
    Ja poznajem Kotor Varos skoro kao nijedan Kotorvarosanin...od dana kada u KV nije bilo ni mrve asfalta pa do pred rat...bio sam jedno vrijeme Sekretar Mjesne Zajednice Kotor Varos....Carsija i bliza naselja....imao sam uvid u sva desavanja u KV, fizicki sam se kretao skoro po svim selima opstine kao omladinski aktivista a i zena mi je bila geometar pa sam drzao letve po selima dok je ona snimala posjede..sada ce mi Mlato dodati da sam pored ruskih pita nosao i letve svojoj zeni.....i tako......ne moze se Strelok...od blata se ne pravi pita.....kako vec rece ona moja majka.

Guest

Ma pusti okolo naokolo...postavi činjenice koje su dio gradske istorije, mjesto, običaji, kulturne znamenitosti, aktuelnosti...to je poenta.."ko je kome šta rekao, tračevi, svađe"..sve je to nevažno kad je tema dobra..

novi član

Uradi Bolan Ibro što ti čovjek kaže pa će biti interesantno i svi ćemo čitati. Kud si se zapeo samo za nacionalizam i četništvo. Pokušaj nešto ozbiljno pomoći ćemo ti svi koji poznajemo Kotor Varoš, a ne poznajemo ga svi iz istog ugla kao ti. Prestani sa blaćenjem ljudi i ako smatraš da si najbolji u Bošnjaka, lati se pera da vidimo šta znaš.
    Znam kako si ženi držao letvu, znam kako je govorila da ni za takvo nešto nisi sposoban (njene riječi).

novi član

Što nam zaključa Strelok onu temu na off topicu, meni i Ibri. Čim Ibro predloži ti zaključa!Bar tu smo ja i on mogli da razmjenjujemo poruke, a da nam se niko ne miješa u posao. Otvori nam bolan meni i Ibragi bilo kakvu temu, vidiš da nas dvojicu niko ni za šta ne benda.

novi član

I pored svega Strelok, moram priznati da si objektivan. Prilično profesionalno se držiš zato je ovaj forum tako i posjećen.

jerlagicv
    Guest

Re: Kotor-Varoš

KOTOR-VAROŠ: ORGANIZACIJA 'VRBANJA' O PROCESUIRANJU ODGOVORNIH ZA ZLOČINE

SARAJEVO, 20. JANUARA (ONASA) - Organizacija porodica šehida, zarobljenih i nestalih osoba "Vrbanja" Kotor-Varoš - Travnik saopštila je danas da je nedavnim hapšenjem Tome Jurinovića, osumnjičenog da je kao pripadnik Hrvatskog vijeća obrane (HVO) počinio ratni zločin nad Srbima, ponovo aktuelizirano pitanje procesuiranja ratnih zločina počinjenih nad Bošnjacima i Hrvatima na području Kotor-Varoši.

Ova organizacija u saopštenju podsjeća nadležne državne institucije da su "do novembra 1992. godine srpske snage u Kotor-Varoši granatiranjem, zarobljavanjem, maltretiranjem i mučenjem ubile na stotine nesrpskih civila, desetine žena i djevojčica su silovali, a hiljade Bošnjaka i Hrvata protjerale sa njihovih ognjišta".

U saopštenju se dodaje da je do sada iz masovnih i pojedinačnih grobnica eksumirano 125 žrtava Bošnjaka i Hrvata, te da se još traga za njih 282 iz Kotor-Varoši.

"Najbolnija je činjenica da, dok se traga za posmrtnim ostacima, a posebno za grupom od 161 zarobljenog Bošnjaka u Grabovici, opština Kotor-Varoš, Tužilaštvo BiH i Okružno tužilaštvo Banjaluka hapse i procesuiraju Bošnjake i Hrvate iz ove opštine, koji su vjerovatno krivi što su izbjegli sudbinu ubijenih. Sramotno je i tragično da Tužilaštvo i Sud BiH nisu podigli niti jednu optužnicu za zločine nad Bošnjacima i Hrvatima iz Kotor-Varoši", smatraju u Organizaciji porodica šehida, zarobljenih i nestalih osoba "Vrbanja".

Guest

Nevjerovatno je da te u tvojoj vlastitoj domovini hapse radi iste,nevjerovatno je da nakon rata hapse branitelji ne samo domovine nego svojih zivota, nevjerovatno je da te uhapse zato sto si branio sebe..ovo nije zlocin Srba, ovo je zlocin Bosne i Hercegovine. Takva domovina nije zasluzila nas.
    Da je drzave i da je naroda u BiH za hapsenje Jurinovica, Berbica,Bilica i nadalje, drzava bi morala odmah da ih pusti uz odstetu, narod da protestuje ili da se uhapse svi iz Predsjednistva....
    Vi iz "Vrbanje" napisite dopis Predsjednistvu i odrzite javne proteste u Sarajevu protiv hapsenja Jurinovica, Berbica i Bilica i zahtjevajte da se puste.........necemo Gvatenamo u BiH.

novi član

Kad se hapse Srbi likuješ, otvaraš nove teme, raduješ se skoro dječački. Ako se ne daj Bože uhapsi koji Bošnjak ili Hrvat to je tragedija. Izgleda da oni nisu pravili zločine. Svi koji su pravili zločine moraju odgovarati Ibro, ne brini stići će ih ruka i pravde i ona Božija i zato su tvoje krokodilske suze za ljudima za koje znamo da su teško okrvarili ruke obična glupost.

Guest

Doci ce red i na vase ako su ovo moji, upamti to Mlato.
    Nije vam dosta sta ste uradili pa sad deceniju i vise nakon rata hapsite ljude koji i nakon onog svega sto ste uradili opet zele da zive kod svojih kuca medju vama,.
    Ovo je izdaja od strane BiH ali nije zacudno da je tako, tako je bilo i u ratu u Kotor Varosi, nas je izdala vlastita domovina Bosna i Hercegovina i izdao nas je vlastiti narod a vi ste oduvjek Srbi i bili Srbi i ostali.
    Zali Boze vremena sto ja uopste se bavim s vama.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)