Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Sjedeca odbojka

Collapse
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Sjedeca odbojka

13.07.11 17:07 Starost: 6 hrs
    BiH zabilježila i četvrtu pobjedu na Continental Cupu
    Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci ostvarila je četvrtu pobjedu na Continental Cupu u engleskom gradu Kettering.
    U trećem kolu A-grupe BiH je u pobijedila Veliku Britaniju sa 3:0 (25:9, 25:6, 25:16).
    U posljednjem kolu grupne faze takmičenja izabranici selektora Mirze Hrustemovića u 17 sati igraju protiv Ukrajine za prvo mjesto u grupi.
    „Juče sam bio pametan. Zato sam želeo menjati svet. Danas sam mudar. Zato menjam sebe.“

16.07.2011.[/h][h=4]VELIKI USPJEH: BiH POBJEDNIK KONTINENTAL KUPA U SJEDECOJ ODBOJCI
    Veliki uspjeh: BiH pobjednik Kontinental kupa u sjedećoj odbojci Fena 16.07.2011.
    BiH je u finalu ovog takmičenja pobijedila Egipat sa 3:0
    Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci pobjednik je Kontinental kupa u engleskom gradu Kettering.
    BiH je u finalu ovog takmičenja pobijedila Egipat sa 3:0 (25:11, 30:28, 25:18).

Na putu do zlatne medalje odbojkaši BiH ostvarili su maksimalnih osam pobjeda, izgubivši samo dva seta.

U takmičenju po grupama reprezentacija BiH pobijedila je Kazahstan, Brazil, Kanadu, Veliku Britaniju i Ukrajinu. U četvrtfinalu bila je bolja od Kine, a u polufinalu od Brazila.

Za reprezentaciju BiH u Engleskoj su nastupili: Godinjak, Manko, Mehmedović, Kešmer, Medić, Kapetanović, Čančar, Hamzić, Kadrić, Alibašić, Delalić i Jusufović. Selektor Mirza Hrustemović.

Dolazak odbojkaša BiH na Sarajevski aerodrom očekuje se u nedjelju oko 14.15 sati.Najveći uspjesi reprezentacije Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci:

Paraolimpijske igre:
    Sydney 2000. - 2.mjesto
    Atina 2004. - 1.mjesto
    Peking 2008. - 2. mjesto

Svjetsko prvenstvo:
    Teheran 1998. - 3. mjesto
    Kairo 2002. - 1. mjesto
    Roermond 2006. - 1. mjesto
    Edmon 2010. - 2. mjesto

Evropsko prvenstvo:
    Tallin 1997. - 3. mjesto
    Sarajevo 1999. - 1. mjesto
    Sorospatak 2001. - 1. mjesto
    Laparanta 2003. - 1. mjesto
    Leverkusen 2005. - 1. mjesto
    Nyregyhaza 2007. - 1. mjesto
    Elblag 2009. - 1. mjesto
    „Juče sam bio pametan. Zato sam želeo menjati svet. Danas sam mudar. Zato menjam sebe.“

Comment

TRIJUMF NA PARALOLIMIJSKIM IGRAMA
      Odbojkaši BiH u Londonu osvojili zlato!

FOTO: ILUSTRACIJA

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci večeras je osvojila svoje drugo olimpijsko zlato!

Naši zlatni momci savladali su Iran u finalu odbojkaškog turnira u Londonu na Paraolimpijskim igrama sa 3:1.

Izabranici selektora Mirze Hrustemovića u svom četvrtom finalu paraolimpijskih igara zasluženo su došli do pobjede iako su prvi set izgubili.

Međutim, pokazali su kako su najbolji tim u sjedećoj odbojci na svijetu, te su uspjeli preokrenuti rezultat i sa zlatom dolaze u Bosnu i Hercegovinu.

Comment

svaka čast momci

Fantastičan rezultat !!!

Iran, Njemačka, Rusija, sve su te zemlje i njihovi igrači ostali iza naših zlatnih Bosanaca i Hercegovaca.

Bravo momci.
        www.leptir.com.ba

Comment

Comment

http://www.aa.com.tr/ba/balkan/80176...gli-u-sarajevo

Comment

Odbojkaši BiH protiv Njemačke igraju za devetu titulu evropskog prvaka

http://www.klix.ba/sport/odbojkasi-b...vaka/151006107

Boje reprezentacije BiH na EP brane:
              Sabahudin Delalić (kapiten), Dževad Hamzić, Asim Medić, Safet Alibašić, Beniz Kadrić, Ermin Jusufović, Muhamed Kapetanović, Nizam Čančar, Ismet Godinjak, Adnan Manko, Mirzet Duran i Adnan Kešmer.
              Sretno zlatni momci!
              "Kakve su ti misli, takav ti je život"

Comment

Bosna i Hercegovina je na krovu Evrope!

Naši zlatni momci su u finalnom meču igranom u Warendorfu savladali domaćina Njemačku i to sa sigurnih 3:0(25:22, 25:19, 25:23).
                Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci ponovo je postala prvak Evrope.
                Naši zlatni momci su u finalnom meču igranom u Warendorfu savladali domaćina Njemačku i to sa sigurnih 3:0(25:22, 25:19, 25:23).
                Bosni i Hercegovini je ovo deveta titula prvaka Starog kontinenta, a do iste su stigli bez izgubljenog seta. Redom su padali Mađarska, Holandija, Srbija, Poljska i Ukrajina.
                Zlatnom medaljom su se okitili sljedeći odbojkaši: Zlato su osvojili: Sabahudin Delalić, Dževad Hamzić, Asim Medić, Safet Alibašić, Beniz Kadrić, Ermin Jusufović, Muhamed Kapetanović, Nizam Čančar, Ismet Godinjak, Adnan Manko, Mirzet Duran i Adnan Kešmer.
                http://vijesti.ba/clanak/281005/bosn....c6iZfygM.dpuf

Bravo Zlatni Ljiljani, vi ste naš ponos!

Comment

Odbojkaši brane zlato

Paraolimpijci ovog vikenda putuju na Igre u Rio de Janeiro

http://vijesti.ba/clanak/322499/para...rio-de-janeiro

Bh. odbojkaši takmičenje će započeti utakmicom protiv Ukrajine 10. septembra u 2.30 ujutro po srednjoevropskom vremenu, dva dana kasnije će u isto vrijeme igrati protiv selekcije Irana, a 14. septembra u 23.30 sati će odmjeriti snage s Kinom. Polufinale je zakazano za 16. a finale za 18. septembar.
                  Što se tiče općenito sporta ovo su momci iz kojih zrači istinski patriotizam.
                  Bosanci mogu biti ponosni na odbojkaše koji su stalno u svjetskom vrhu.

Comment

BiH je jedan od glavnih favorita za zlatnu medalju, a da su na dobrom putu da ponove rezultat iz Londona 2012. godine, već su pokazali u prvom kolu.

Reprezentacija BiH dominirala je u sva tri seta protiv Ukrajine.

Prvi set naši reprezentativci riješili su za samo 16 minuta igre rezultatom 25:12. U drugom setu Ukrajinci su pružili bolji otpor, ali je naš tim slavio 25:21. I u trećem setu naši momci nisu dozvolili iznenađenje te su slavili 25:20.

Najefikasniji po postignutim poenima u našoj reprezentaciji bili su Mirzet Duran sa 16 poena, Safet Alibašić sa 13 i Adnan Manko sa 8 osvojenih poena u tri seta.

Naredni meč naša reprezentacija igra 12. septembra protiv Irana.

http://www.klix.ba/sport/reprezentac...1005#komentari

Košarkaški Zmajevi bi se trebali ugledati na ove zlatne momke.
                    Gdje vlada harmonija, sklad, patriotizam.. rezultati se pretvaraju u zlato.

Comment

Bh. odbojkaši osvojili treće srebro na Paraolimpijskim igrama u Riju

http://www.klix.ba/sport/bh-odbojkas...riju/160918069

Zlatni momci osvojili srebro. Sve čestitke!

Comment

Čestitke momcima
                        Možda će biti i ljepših vremena,ali ovo je naše.

Comment

Originally posted by almond eyes View Post
                          Čestitke momcima
                          Pridružujem se čestitkama.
                          Biti ljevičar u mladosti, stvar je hrabrosti. Biti ljevičar u starosti, stvar je gluposti.

Comment

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je bronzanu medalju na Europskom prvenstvu u Poreču (Hrvatska)
                            Hvala momcima koji su nas obradovali bezbroj puta. Hvala što ste po ko zna koji put osvjetlali obraz naše jedne i jedine.

Comment

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Working...
                            X