Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Kafa, da ili ne ?

Collapse
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Kafa, da ili ne ?

Naslusao sam se svega o kafi od toga da je dobra pa do toga da je losa. Ja sam pravi kafoman 3-4 dnevno. Pijete li vi kafu, koju i sta mislite je li dobra ili losa po zdravlje ?

Samo ujutru,a poslije,u toku dana,jednom ili nijednom.Ako imam društvo popijem par kafica,a ako ne onda mi i ne nedostaje.
    Možda će biti i ljepših vremena,ali ovo je naše.

Comment

Uprkos brojnim tvrdnjama na raznim internet portalima, medicina je neumoljiva. Kafa je štetna i podnošenje kafe je stvar izdržljivosti organizma, a ne prozvoljnih i nedokazivih studija o "korisnosti".
      Kardiologija je tu također neumoljiva- kofein, čak i u maloj količini, remeti rad srca!. Dakle, najpopularniji napitak jeste takav kakav je, prijatna ukusa i mirisa, razbuđuje i osvježava. Ali zdrav nije, ni za koga.

Prije godinu dana sam bio na 3 predavanja prim dr. Petra Borovića, šefa Zavoda za javno zdravstvo Srbije, inače redovnog koautora udžbenika za specijaliste kardiologe. Doktor me je ubjedio u štetnost kafe, i pored moje skeptičnosti. Naravno, uz detaljna objašnjenja, koja sam spreman da pojasnim.

U videu ispod možete pogledati jednu tv emisiju u kojoj dr. Borović iznosi dio medicinskih dokaza protiv kafe:

Da ponovim, bez obzira na "popularne" članke o korisnom djelovanju, ne vjerujte u to. Skoro 40 članaka koje sam do sada pronašao o korisnosti kafe su ili bez imena autora, ili su navedene "studije" kojima se NE MOŽE UĆI U TRAG. Svrha ovog obmanjivanja je nekada zaista smiješna- prosto popunjavanje rubrike zdravlje na portalima, te dugogodišnje lobiranje proizvođača i prodavača kafe koji često i financiraju svoje lažne studije i gluposti u njima.

Ja lično, da budem iskren, popijem ponekad instant ili espresso kafu, ali nikada više kao u prošlosti, kada sam ispijao po 3-5 kafa dnevno.
      Nacionalizam je maligna bolest društva koja uzrokuje moralno-duhovni i materijalni slom zajednice.
      https://www.youtube.com/watch?v=XX3QEt7p6JU

Comment

Nacionalizam je maligna bolest društva koja uzrokuje moralno-duhovni i materijalni slom zajednice.
        https://www.youtube.com/watch?v=XX3QEt7p6JU

Comment

Originally posted by strelok View Post
          Uprkos brojnim tvrdnjama na raznim internet portalima, medicina je neumoljiva. Kafa je štetna i podnošenje kafe je stvar izdržljivosti organizma, a ne prozvoljnih i nedokazivih studija o "korisnosti".
          Kardiologija je tu također neumoljiva- kofein, čak i u maloj količini, remeti rad srca!. Dakle, najpopularniji napitak jeste takav kakav je, prijatna ukusa i mirisa, razbuđuje i osvježava. Ali zdrav nije, ni za koga.

Prije godinu dana sam bio na 3 predavanja prim dr. Petra Borovića, šefa Zavoda za javno zdravstvo Srbije, inače redovnog koautora udžbenika za specijaliste kardiologe. Doktor me je ubjedio u štetnost kafe, i pored moje skeptičnosti. Naravno, uz detaljna objašnjenja, koja sam spreman da pojasnim.

U videu ispod možete pogledati jednu tv emisiju u kojoj dr. Borović iznosi dio medicinskih dokaza protiv kafe:

Da ponovim, bez obzira na "popularne" članke o korisnom djelovanju, ne vjerujte u to. Skoro 40 članaka koje sam do sada pronašao o korisnosti kafe su ili bez imena autora, ili su navedene "studije" kojima se NE MOŽE UĆI U TRAG. Svrha ovog obmanjivanja je nekada zaista smiješna- prosto popunjavanje rubrike zdravlje na portalima, te dugogodišnje lobiranje proizvođača i prodavača kafe koji često i financiraju svoje lažne studije i gluposti u njima.

Ja lično, da budem iskren, popijem ponekad instant ili espresso kafu, ali nikada više kao u prošlosti, kada sam ispijao po 3-5 kafa dnevno.
          Hvala, ovo je bas odgovor kakav sam htio cuti

Comment

I,hoćeš li sad smanjiti konzumaciju kafe,kafopijo?

Comment

oduvjek imam obicaj,ujutro...rano...
              i navece ,oko 5...6...
              kolicinski...po dva fildzana ...
              ... da napomenem...i danas meljem u drevnom mlinu .....

Comment

Imam i ja takav mlin, ali ne i vremena i snage za njega.

Comment

Kafa je super 1 max 2 dnevno, sve preko mislim da nije dobro...
                  Good Luck!
                  Welcome

Comment

Originally posted by almond eyes View Post
                    I,hoćeš li sad smanjiti konzumaciju kafe,kafopijo?
                    Tesko ali cu se bar potruditi ako nista drugo

Comment

Unatoč nalazima uvaženog dr Borova, ne namjeravam piti manje kafe.

Yebo dug život i dobro zdravlje bez kafe.
                      Biti ljevičar u mladosti, stvar je hrabrosti. Biti ljevičar u starosti, stvar je gluposti.

Comment

Imam i ja takav mlin, ali ne i vremena i snage za njega.
                        TO JE ZA MENE VISOKI CIN.RITUAL....
                        ...dva fildzana ispijam po sahat ipo ....

Comment

Razumijem te,Hercegovci smo
                          Također,dugo ispijam kafu,ne žurim,baš ćejifim,ali nemam strpljenja mljeti na stari mlin.Eno ga,stoji u visećoj,ponekad djeca uzmu,čude se,probaju mljeti.Ispričam im njegovu priču,od rođenja na Baščaršji do penzije u ormariću.

Comment

Razumijem te,Hercegovci smo
                            Također,dugo ispijam kafu,ne žurim,baš ćejifim,ali nemam strpljenja mljeti na stari mlin.Eno ga,stoji u visećoj,ponekad djeca uzmu,čude se,probaju mljeti.Ispričam im njegovu priču,od rođenja na Baščaršji do penzije u ormariću.
                            Sve je ljepse kad ima pricu

Comment

Ma samo umjereno i sve ok

Comment

Working...
                              X