Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Surogat majčinstvo

Collapse
Istaknuta tema
X
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Surogat majčinstvo

Da li biste pristale biti surogat majka da je zakonom dozvoljeno? Mislite li da se na taj način pomaže i čini humano djelo onima koji ne mogu imati djecu...a da je u pitanju neko iz vaše porodice kako biste u tom slučaju reagovali?

Pitanje je namjenjeno ženskom dijelu foruma ali jasno da je humano, jel postoji veća sreća od djeteta.

Comment

Zavisi od situacije ali humano djelo može postati i težak ispit za obe strane. Lično, ne bih željela biti surogat majka.
      Možda će biti i ljepših vremena,ali ovo je naše.

Comment

Originally posted by almond eyes View Post
        Zavisi od situacije ali humano djelo može postati i težak ispit za obe strane. Lično, ne bih željela biti surogat majka.
        A dobro uvijek je dobro kad ljudi imaju pravo izbora u svome životu, zašto se ograničavati.

Comment

Originally posted by Jaha View Post

A dobro uvijek je dobro kad ljudi imaju pravo izbora u svome životu, zašto se ograničavati.
          Svakako,samo roditelji koji ne mogu imati potomstvo znaju na kakvim su mukama,ali mislim da surogat majčinstvo nosi sobom previše kofera.Ako mogu da se tako izrazim.

Comment

Toliko ima napustene djece i sirocica zeljnih roditeljske paznje i ljubavi da uopste nema potrebe komplikovati stvari. I na kraju to je ponizavajuce i frustrirajuce za svaku zenu koja ce devet mjeseci nositi, roditi i na kraju predati u ruke strancima to dijete osim ako nije na persi sa moralom i majcinskim osjecajem.
            послиjе Тита
            пливадон

Comment

Originally posted by plivadon View Post
              Toliko ima napustene djece i sirocica zeljnih roditeljske paznje i ljubavi da uopste nema potrebe komplikovati stvari. I na kraju to je ponizavajuce i frustrirajuce za svaku zenu koja ce devet mjeseci nositi, roditi i na kraju predati u ruke strancima to dijete osim ako nije na persi sa moralom i majcinskim osjecajem.
              A i to je stvar izbora sto kolega izad rece, ako neko ima pravo abortirati sto ne bi ovo. Ljudi u svijetu biznis od toga napravili i ne moralisu sekunde.

Comment

Misliš da oko toga ne bi trebalo moralisati?

Comment

Misliš da oko toga ne bi trebalo moralisati?
                  Ne mislim, ali to ne mjenja cinjenicu da su ljudi napravili biznis od toga, ja moralisem oko svega vjerovala ili ne, mada bi volio da nije tako, sam bi se sebi vise svidjao.

Comment

Ne treba se stidjeti morala

Comment

Majka sam i znam kako je nositi dijete u sebi devet mjeseci.Za vrijeme trudnoće nastanu neraskidive veze i rijetko koja majka može bez ikakavog osjećaja dati tek rođeno dijete nekome drugome.

Što se tiče biznisa, čitala sam par puta o tvornicama beba,gdje žene služe samo kao nositeljke beba koje će nakon rođenja biti prodane.Tu se do krajnjih granica iskorištava njihovo siromaštvo i neznanje.
                      Također, postavlja se pitanje i koliko je moralno kupiti bebu na taj način?
                      Na sve strane je vidljiv nedostatak morala.
                      Tako da,moral je ono što trebamo grčevito držati u sebi i ne dozvoliti da ga zatomljujemo ili da nestane.

Comment

Originally posted by plivadon View Post
                        Slažem se sa ovim, ali jedno je ipak sigurno, kakva god da je situacija (usvajanje ili surogat) dijete ce imati majcinske gene. Donekle je mozda "sigurnija varijanta" surogat majcinstvo jer se u tom slucaju moze jasno vidjeti i znati kakva je majka, dok s druge strane djeca koja su "osuđena" na usvajanje potječu iz mnogo težih slučajeva (poput majke narkomana,alkoholičara,psihički nestabilne, i sl.)

Comment

Te jasne spoznaje mogu napraviti mnogo problema.

Nije mi jasno kako tako bezosjećajno pišete o surogat majčinstvu kao da je to nešto najprirodnije a ne nešto najsurovije u današnjem svijetu.

Comment

Te jasne spoznaje mogu napraviti mnogo problema.

Nije mi jasno kako tako bezosjećajno pišete o surogat majčinstvu kao da je to nešto najprirodnije a ne nešto najsurovije u današnjem svijetu.
                            Ako majka koja će roditi dijete pristane na to da bi nekog ko ne može imati djece učinila najsretnijim roditeljima na svijetu (a svi imaju svoje razloge),onda nije surovo.Surovije je da dijete odrasta u lošoj zajednici po njega,da bude napušteno i odbačeno.

Comment

Originally posted by Jogurt View Post

Ako majka koja će roditi dijete pristane na to da bi nekog ko ne može imati djece učinila najsretnijim roditeljima na svijetu (a svi imaju svoje razloge),onda nije surovo.Surovije je da dijete odrasta u lošoj zajednici po njega,da bude napušteno i odbačeno.
                              Sve zavisi iz kog se ugla gleda, ne mislimo svi isto hvala Bogu, i ne treba. Neko vec rece izbor treba da postoji.

Comment

Working...
                              X