Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Auto/moto news

Collapse
Istaknuta tema
X
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Auto/moto news

Kutak za novosti iz oblasti dvo i četvorotočkaša.
    A može i više točkova.
    Ne škodi.

Za početak, VW T-1, poznatiji kao "bully":

dobija nasljednika poslije 60 godina.

Novi "bully":

Druga su vremena, malo se odstupilo od osnovne, prvobitne namjene, ali jako simpatično. I retro i moderno. Mislim da će imati prolaz.

G r u n f
    J e
    ​T i t o !

XY also!

Novi C klase,izlazi sad u martu 2011,facelift...meni se svidja.

Comment

Haj'mo realno, kome se Mercedes ne sviđa, on fakat ima neke nepremostive probleme u glavi. Ili u najgorem slučaju, ako ga ne voliš, moraš ga poštovati.

Tako je sa Njemcima.

Evo nešto iz njihove škole mehanike, uklopljeno sa italijanskim dizajnom:

GUMPERT TORNANTE

detaljnije:

http://www.topspeed.com/cars/gumpert...-ar103919.html

Za dizajn "kriv" Carozzeria Tourig Superleggera.

http://www.touringsuperleggera.eu/en/home.asp
      Last edited by cheguevara; 08.03.2011., 14:24.

G r u n f
      J e
      ​T i t o !

XY also!

Comment

Drug che....
        Bosanci i Hercegovci Mercedes strasno cijene i vole, za Shwabe , Mercedes je religija, to ce ti Jugoshvabe ulti i plivadon potvrditi Ti, ti to tako i tako znas.

Ko Mercedasa zaobilazi taj zaobilazi sam sebe, sem da nam je dzep tanak.
        Nesto kasnije i moj prilog ce uslijediti.

Comment

Dugo sam se kleo u Audi a mecku sam kupio iz razloga sto sam novi audi trebao cekati pola godine a ovoga dobio odmah . U pocetku me nervirala zadnja vuca . Vec je opet vrijeme da razmisljam o novom i to ce biti ovaj sto nam ga BH postavi . Normalno automatik . Ipak da se samo ja pitam a ne i hanuma ja bih se vratio kuci iz kupovine sa ovim :

послиjе Тита
          пливадон

Comment

Ja ne volim Mercedes....imam problema u glavi?? WEEEEEEEEEEE :E

Elem,

Dio Volvove game prošao je kroz blago ušminkavanje ne bi li postao dostojan posebne serije Ocean Race koju je ovaj Švedski brand upravo predstavio. Volvo Ocean Race nautička je utrka oko svijeta koja se održava svake tri godine. Tijekom devet mjeseci natjecatelji ove nautičke utrke prevaliti će 39.000 nautičkih milja u ukupno četiri oceana i posjetiti osam gradova na pet kontinenata među kojima su Cape Town, Abu Dhabi, Cape Horn, Miami i Irski Galway gdje će završiti ovo izdanje morskog nadmudrivanja…
            Kako bi dostojno predstavili Ocean Race kroz suptilne izmjene prošli su karavani V60 i V70 te crossoveri XC60 i XC70, a detalji po kojima se oni razlikuju od klasičnih inačica ovih automobila posebna su metalik boja , mnoštvo kromiranih elemenata, posebne oznake i jedinstveni aluminijski naplatci.
            Unutrašnjost ove posebne serije presvučena je kožom, obogaćena posebnim tepisima, aluminijskim lajsnama na podnicama i prožeta nautičkim štihom. Mnoštvo sitnih izmjena vlasnika ovog automobila na suptilan će način asocirati na jedriličarstvo i otvoreno more. Aluminijski naplatci inspirirani su morskim valovima, metalni ukrasi u unutrašnjosti automobila prošarani su uzorkom koji podsjeća na marinu prepunu brodica dok prošivi neodoljivo podsjećaju na vez koji se koristi pri izradi jedara.
            Ovi automobili odražavaju sve vrijednosti koje Volvovi kupci traže od jednog automobila ovog branda. Prema procjenama kojima barata vodstvo Volva ova posebna serija mogla bi biti prodana u 7.500 primjeraka diljem svijeta od čega će najviše automobila Open Race serije svoje vlasnike naći na području Njemačke, Švedske i Velike Britanije gdje će se Open Race serija pojaviti već 01. travnja

Comment

Jooooj Sanja, izvini kol'ko ikad možeš!
              Moram se ograditi. Ona moja konstatacija vrijedi samo za muške glave. Bez da podcjenjujem žene vozače. Niti ukus. Ne, nipošto!

Ipak preporučujem:

Nova B-klasse

G r u n f
              J e
              ​T i t o !

XY also!

Comment

Neka neka Che to si ti namjerno znam ja
                A nešto imam osjecaj da sam ja jedina žeMska koja s vama ovdje na Auto-moto diskutuje

elem....sad nešto gledam ovu Hondu...nije loša

Comment

Evo ga, nesto iz Stuttgart-a, Shwabska preciznost.
                  Nedavno sam si nabavio auto sa sramotnih 224 PS/KS i 2.987cm³, 2 zylinder.
                  moj krajnji domet bio je iz vise razloga (osiguranje, porez, potrosnja) 170 PS.

Uvjek sam se pitao, zasto to ljudi voze auta sa par stotinja PS.
                  Kada sam usao u auto i ukljucio se u sobracaj u prvim minutima mi je postalo jasno, sama sigurnost i komfor govore svoje, i pored dugogodisnjeg zapazanja jos nikada nisam pored puta uocio auto tih razmjera da je upleteno u saobracajni udes.

Last edited by Titan; 08.03.2011., 23:21.

Comment

Originally posted by sanjanka View Post
                    Neka neka Che to si ti namjerno znam ja
                    A nešto imam osjecaj da sam ja jedina žeMska koja s vama ovdje na Auto-moto diskutuje

elem....sad nešto gledam ovu Hondu...nije loša
                    Gledajući te na tom avataru, kao da si sad sišla sa ovog istog motora da se protegneš. Sve je knap, uključujući boje.

G r u n f
                    J e
                    ​T i t o !

XY also!

Comment

[QUOTE=kassel;155669]Evo ga, nesto iz Stuttgart-a, Shwabska preciznost.
                      Nedavno sam si nabavio auto sa sramotnih 224 PS/KS i 2.987cm³, 2 zylinder.
                      moj krajnji domet bio je iz vise razloga (osiguranje, porez, potrosnja) 170 PS.

Uvjek sam se pitao, zasto to ljudi voze auta sa par stotinja PS.
                      Kada sam usao u auto i ukljucio se u sobracaj u prvim minutima mi je postalo jasno, sama sigurnost i komfor govore svoje, i pored dugogodisnjeg zapazanja jos nikada nisam pored puta uocio auto tih razmjera da je upleteno u saobracajni udes.

Izuva li se pri ulasku u ovaj "hram"?
                      Ja bih pristao i bos da ga vozim. Ljeto-zima, nema veze.

G r u n f
                      J e
                      ​T i t o !

XY also!

Comment

Originally posted by cheguevara View Post
                        Gledajući te na tom avataru, kao da si sad sišla sa ovog istog motora da se protegneš. Sve je knap, uključujući boje.
                        Protegla se ili ne...jutros gledam ovo:
                        Audi S6 odiše sportskim duhom, aerodinamičan je i ističe svoje četiri izduvne cijevi. Produkcijski model bi mogao dobiti izmjenjenu prednju masku i ukrasne aluminijske lajsne oko prozora.

Ispod haube će vjerovatno biti 4,0-litarski V8 motor koji će se naći i u Bentleyju Continental GT, a koji isporučuje 415 KS. No, on neće biti dovoljno dobar za Audija S6, tako da će inženjeri vjerovatno raditi na njegovom poboljšanju. Koliko će to poboljšanje biti što se tiče performansi, ostaje da se vidi.
                        Testni Audi S6

Comment

I još od 0 do 313 u sekundi

Comment

Originally posted by sanjanka View Post
                            I još od 0 do 313 u sekundi
                            Daj ba smanji malo ribu , pa nema medjugalakticki pogon .
                            послиjе Тита
                            пливадон

Comment

Kažu top speed 313 km/h
                              a ja karikiram da je od 0-313 u sekundi

znaš ba onaj vic
                              "Šta si kupio ženi?....od 0 do 100 u sekundi...." tako nekako

Comment

Working...
                              X