Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Suocavanje sa prosloscu

Collapse
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Suocavanje sa prosloscu

Krenimo od teze da je krivicna odgovornost za pocinjene zlocine na pojedincima a moralna odgovornost na drustvima, doci ce mo negdje na sredinu, jer ti isti pojedinci su radili u institucijama, politickim ili drzavnim, cineci te zlocine u necije ime i za nekoga. Medjunarodni krivicni sud za bivsu Jugoslaviju je izricito sudio pojedincima u nekim slucajevima i tadasnjim politikama ali nije izrekao ni jednu krivicu nekom kolektivitetu.

Taj isti sud je nakon izrecene drugostepene presude u slucaju "Prlic i ostali" formalno zavrsio svoj rad! Sedam dana ranije na ovom sudu izrecena je presuda i Ratku Mladicu.Vodeci srpski i hrvatski politicari u B i H ali i oni iz susjedstva iskoristili su ove presude, ratnim zlocincima, za politizaciju istih i nametanje krivice za zlocine narodima kojima pripadaju. Tvde da je rijec o politickom sudu, ali kada su pojedine njihove generale oslobadjali krivice, sasvim drugacije su se ponasali. Zar je to toliko tesko, reci, ok pocinjeni su zlocini, neka svako odgovara za svoja djela, a mi hajmo dalje gledat kako ce svima bit bolje u ovoj drzavi.

Popogu, zar je to tako tesko......Da li smo spremni suociti se sa prosloscu ????????????????????????'
    Ko ste vi, prašino dunjalucka? Ma niste vi ni prašina vec malehna bogda koju samo jedno zrno prašine more pokrit’! Upirete prtom u mene a neznate da uprete u sebe, ne što necete, vec što vas nejma bolan. Evo Reve, ‘vakog kakav jest, pa vi upirite prst koliko hocete, jer mene ima!

Uz ovaj uvod bi bio prikladniji naslov "suocavanje sa buducnoscu".
    послиjе Тита
    пливадон

Comment

Ko li je napisao onaj uvod?

Deduka nije sigurno. Zato se to moralo staviti pod navodnike i naznačiti autora.

Dokle ćemo ignorisati učiteljicu?

Popogu!

G r u n f
      J e
      ​T i t o !

XY also!

Comment

Originally posted by cheguevara View Post
        Ko li je napisao onaj uvod?

Deduka nije sigurno. Zato se to moralo staviti pod navodnike i naznačiti autora.

Dokle ćemo ignorisati učiteljicu?

Popogu!
        A tema je.....
        Ko ste vi, prašino dunjalucka? Ma niste vi ni prašina vec malehna bogda koju samo jedno zrno prašine more pokrit’! Upirete prtom u mene a neznate da uprete u sebe, ne što necete, vec što vas nejma bolan. Evo Reve, ‘vakog kakav jest, pa vi upirite prst koliko hocete, jer mene ima!

Comment

Tema je ok.

Samo me zanima ko je ono napisao.

Ti nisi. Ti si možda prepisao.

Vidi se to...

G r u n f
          J e
          ​T i t o !

XY also!

Comment

Kljucno je pitanje koliko su ova drustva spremna da rasciste sa prosloscu, da se suoce sa zlocinima, odnosno koliko se Srba u slucaju presude Mladicu ili Hrvata u slucaju Prlic i ostali identificira sa osudjenim ratnim zlocincima!

Comment

Ne mogu da se otmem utisku da si nešto zaboravio...

G r u n f
              J e
              ​T i t o !

XY also!

Comment

Ne mogu da se otmem utisku da si nešto zaboravio...
                Budi uporan, nastavi se otimati dojmu...

Nemaš šta izgubit.
                Biti ljevičar u mladosti, stvar je hrabrosti. Biti ljevičar u starosti, stvar je gluposti.

Comment

Ja bogami ne.

Šta ti misliš, je li deduka štogod zaboravio?

G r u n f
                  J e
                  ​T i t o !

XY also!

Comment

Ja bogami ne.

Šta ti misliš, je li deduka štogod zaboravio?
                    Jest, zaboravio je presudu Karadžiću koje takođe slavite kao heroja.
                    Biti ljevičar u mladosti, stvar je hrabrosti. Biti ljevičar u starosti, stvar je gluposti.

Comment

Zaboravljene su dvije stvari.
                      Jedna manje važna,ali bi valjalo da je navedeno,a druga bi morala biti napisana u samom prvom postu,ali nije.Tako da se ni tema ne može shvatiti ozbiljno.A,šteta.
                      Možda će biti i ljepših vremena,ali ovo je naše.

Comment

Ja bona, dobro si.

Comment

Originally posted by Osman View Post

Jest, zaboravio je presudu Karadžiću koje takođe slavite kao heroja.
                          Kad sa mnom komuniciraš, izostavi plural i ostale fakinluke koje smo odavno prerasli.

​​​​​

Možeš ti to.

Dakle, šta je to dedo Reva ispustio, da bi ostao u okvirima teme koju je sam (tuđim riječima) postao?
                          ​​​​​​

G r u n f
                          J e
                          ​T i t o !

XY also!

Comment

Originally posted by Osman View Post
                            Ja bona, dobro si.
                            Nisam dobro cim mi ovako odgovaraš, budi fin. Možda misliš da ne fali, ali to je samo tvoje mišljenje
                            Možda će biti i ljepših vremena,ali ovo je naše.

Comment

Kad sa mnom komuniciraš, izostavi plural i ostale fakinluke koje smo odavno prerasli.

​​​​​

Možeš ti to.

Dakle, šta je to dedo Reva ispustio, da bi ostao u okvirima teme koju je sam (tuđim riječima) postao?
                              ​​​​​​
                              Ko te yebe.

Promijeni ton kad samnom pričaš.

Comment

Working...
                              X