Obavijest

Collapse
No announcement yet.

X - Factor

Collapse
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• X - Factor

Mjesto na kojem mozete nesmetano iznositi sva saznanja o desavanju iz proteklog rata. Neovisno dal ste bili sudionici ili svjedoci, culi od nekog ili pak procitali tudji iskaz. Znaci sve, sto je javnost ili zaboravila ili zeli zaboraviti. Kao i zlocine za koje jos uvijek nema dovoljno dokaznog meterijala za pokretanja sudskog procesa.

Tema je pokrenuta iz prostog i pragmaticnog razloga, pa ce se nekolicina postova (koji su uzurpirali prostor namjenjen za drugaciju pricu) preusmjeriti na ovu lokaciju.

Vase je samo da nastavite tamo gdje ste stali, ni manje ni vise......

Dajte neke lijepe teme, ljubav sreca dobro odnosi , da se ljudi vole i pomazu - manimo se ovih mracnih i ruznih tema
    Ein Freund, ein guter Freund, das ist das Beste, was es gibt auf der Welt.

Comment

Na ovom forumu se provlači priča o tome kako su pripadnici Armije BiH odsjekli na desetine Srpskih glava na Vozućoj.

Kao neposredni učesnik operacije oslobađanja Vozuće, nemam nikakvih saznanja o tome.
      No, to ne znači da se rečeni zločin nije dogodio.
      Zamolio bih sve ljude dobre volje da ovdje iznesu saznanja o tom eventualnom činu.
      Dobrodošli su i iskazi tipa rekla-kazala.

Eto, pomozimo u rasvjetljavanju ratnih zločina.
      Biti ljevičar u mladosti, stvar je hrabrosti. Biti ljevičar u starosti, stvar je gluposti.

Comment

Ili ako kome zasmrdi masovna grobnica ispred kućnog okruženja, neka prijavi, pa makar bilo i rekla kazala.
        "Smijem ja sve sto dolikuje covjeku
        Ko smije vise od toga nije covjek."

Comment

Poznavala sam ženu Srpkinju koja ništa nije poduzela dok su joj muža Muslimana odvodili u logor gdje su ga dotukli, dokrajčili na najsvirepiji način.
          Ne znam šta je rekla njhovom sinu ko mu je ubio oca a tako bi volila da je pitam.
          Putevi me veoma rijetko vode u moj rodni grad i to samo do mezarja mojih najmiljih.
          Nikako prilike da je sretnem.
          "Smijem ja sve sto dolikuje covjeku
          Ko smije vise od toga nije covjek."

Comment

Originally posted by Osman View Post
            Na ovom forumu se provlači priča o tome kako su pripadnici Armije BiH odsjekli na desetine Srpskih glava na Vozućoj.

Kao neposredni učesnik operacije oslobađanja Vozuće, nemam nikakvih saznanja o tome.
            Zamolio bih sve ljude dobre volje da ovdje iznesu saznanja o tom eventualnom činu.

Pazi molim te, provlači se priča?! Ne provlači se priča već lobanje i skeleti.

14.11.1997. godine na pravoslavnom groblju kod crkve u Stogu iz masovne grobnice ekshumirano je 17 tijela od toga 14 obezglavljenih. Lobanja nije bilo.

23.06.2006. godine na lokaciji Kamenice, na šljunkari u vlasništvu Porobić Edina, iz masovne grobnice ekshumirano je 7 obezglavljenih skeleta i 10 lobanja. Forenzička obrada nije mogla povezati lobanje sa skeletima.

Pojedinačne lobanje su na različitim lokacijama pronađene tokom 2002., 2003., 2005. godine.
            ... so good in waterpolo.

Comment

DOLE, na 180 stepeni Celzijusa, na dubini od 12.262 metra (http://www.avaz.ba/clanak/168369/mis...upe-na-svijetu), našli su SANU Memorandum kao prapočetak sahrane SFRJ i ključni uzrok bratoubilačkog rata na Balkanu
              Plivadon (07.02.2017.): "Zašto u Zebama nije bilo Srba i Hrvata"?

Comment

Originally posted by ummagumma View Post
                DOLE, na 180 stepebi celziju, na dubini od 12.262 metra (http://www.avaz.ba/clanak/168369/mis...upe-na-svijetu), našli su SANU Memorandum kao prapočetak sahrane SFRJ i ključni uzrok bratoubilačkog rata na Balkanu
                Ovako !

kOMSIJO !

Sto si se svaki put solidirao sa okupatorom Balkana?

kazi!

Comment

Načula sam da ovdje ne važi zakon gravitacije

Comment

Regularna Armija i nije rubila glave, s toga nisi ni mogao biti ocevidac.
                    Ti si u Vozucoj u najgorem slucaju bio relativno kratko vrijeme, rekao bih dan/dva ne racunajuci pripreme za napad.
                    Mislim na sam cin ulaska u Vozucu, usao si sa juzne strane, moguce cak i sa zapada.
                    Jedno ces mi sigurno potvrditi, prilikom ulaska u Vozucu ni jedna jedina kuca nije srusena, nesto malo nedaleko od Vozuce (Stog) ali ne tog dana, to se ranije dogodilo....
                    Te kuce, stotinama , 90% njih jos uvjek stoje ne naseljene.

Comment

Originally posted by Titan View Post
                      Regularna Armija i nije rubila glave, s toga nisi ni mogao biti ocevidac.
                      Ti si u Vozucoj u najgorem slucaju bio relativno kratko vrijeme, rekao bih dan/dva ne racunajuci pripreme za napad.
                      Mislim na sam cin ulaska u Vozucu, usao si sa juzne strane, moguce cak i sa zapada.
                      Jedno ces mi sigurno potvrditi, prilikom ulaska u Vozucu ni jedna jedina kuca nije srusena, nesto malo nedaleko od Vozuce (Stog) ali ne tog dana, to se ranije dogodilo....
                      Te kuce, stotinama , 90% njih jos uvjek stoje ne naseljene.
                      Došao sam od 12. kilometra. Znaš gdje je 12. km?

U Vozućoj sam samo prenoćio, sutra odmah produžio dalje na Ozren.
                      Biti ljevičar u mladosti, stvar je hrabrosti. Biti ljevičar u starosti, stvar je gluposti.

Comment

Došao sam od 12. kilometra. Znaš gdje je 12. km?

U Vozućoj sam samo prenoćio, sutra odmah produžio dalje na Ozren.
                        Mah znam, jasta vam znam, zato sam ti i rekao da si najvjerovatnije sa zapada usao.
                        Sto je bilo bilo je, ne ponovilo se....ali, tesko vjerovati da danasnjica nudi dobru i bezbriznu petrspektivu.

Comment

Originally posted by garak View Post
                          Nije, on je osudjen sto nije sprijecio, a odgovoran za zlocin nije.
                          Zar nije osuđen je što nije spriječio zločine i , iako je znao za zločine , nije kaznio izvršioce ?

Comment

Originally posted by sofronije View Post
                            Zar nije osuđen je što nije spriječio zločine i , iako je znao za zločine , nije kaznio izvršioce ?
                            Moras to malo bolje formulisat, toliko je nepravilno napisano da ne znam ni sta si htjeo reci. Koliko vidim i upozoreni smo od admin-a pa ti ne mogu ovdje odgovoriti.

Comment

Dosije Srebrenica....

Comment

Working...
                              X