Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Kutak za jugonostalgičare...

Collapse
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Kutak za jugonostalgičare...

Uvodna napomena - video traje 30 minuta...

Najljepše kadrove (predjele priobalja i područja uz najčišće rijeke i jezera) je kasnije JNA bombardovala podržana velikosrpskim snagama u namjeri da liši života sve one koji ne žele više živjeti u SFRJ, te da osvoji što više "vekovnih srpskih zemalja"...

Tako, kada budete uživali u kadrovima, nemojte se previše radovati, jer je možda na tom mjestu zaklana cijela porodica, VBR ispalio cijelo punjenje i tako te JNA sportske razonode...

Jugonostalgičari, na vas je red... (da naparite oči):

Plivadon (07.02.2017.): "Zašto u Zebama nije bilo Srba i Hrvata"?

nema kasela a inace sad bi on nesto mozda i napisao...ovi drugi su polovicno titonostalgicari...ja bih reko,smjestili zadnjicu na "toplo" pa glume jugonostalgiju iz Kasela,Belgije,Danske,Sarajeva ili Slovenije

Comment

U Sarajevu je najtoplije... em oko srca.. em znaš već kako...

Potpis: "Toplane" d.o.o.

Comment

Originally posted by bh ultimativ View Post
        nema kasela a inace sad bi on nesto mozda i napisao...ovi drugi su polovicno titonostalgicari...ja bih reko,smjestili zadnjicu na "toplo" pa glume jugonostalgiju iz Kasela,Belgije,Danske,Sarajeva ili Slovenije
        Uvazeni druze, komsija Zivinicaninu,ovdje se nema sta glumiti...übrigens, prije dva dana u petak sam ti u cevabdinici "Bosna" ( Zivinice) u par navrata jeo
        najbolje cevape u Federaciji, nesto malo bolji nego kod nas u Banovicima ali za 2 KM skuplji (6 KM veliki), carsija do carsije ali strmoglave cijene,
        ni jednog jedinog penzionera niti mladjeg insana do 30 ni u toj povoljnoj cevabdzinici ne vidjoh, a da ne govorim da se moze vidjeti u lijepom i izvrsnom Restoranu Robinzon
        na Modracu.

Helem, dole sam petnaestak dana "ponovo" boravio, sta da ti kazem, i sam znas, ruzno, ruzno, i nista drugo sem ruzno.
        Dakle, insan iz Kassela, imam utisak i insan iz Belgije, za druge neznam niti moram znati, rado se sjeca bivsih i bezbriznih vremena.
        Ovdje se ne radi o nama u dijaspori, kome je u dijaspori lose i tesko takvih mi nije ni zao niti sa njima imam sazaljenje, mahom su sami krivi,
        zao mi je ali ovo najiskrenije, vecinski u Bosni casnih i postenih penzionera i sa trudom zaradjenje im penzije, danas mnogi od njih su primorani milost traziti u narodnim kuhinjama,
        kao i mladih i bezperpektivnih momaka i djevojaka sa zavrsenim skolama bez mogucnosti za radnim , mahom normalnim radnim mjestom.

Cesto putujem za Bosnu i uvjek nanovo se nadam da ce sledece godine biti bolje, ali uvjek nanovo sam grdno razocaran,
        mogao bi biti ravnodusan i da kazem , a bas me briga kako im je, ali nemozem, dole su moji najblizi, i ako su oni fukare, i meni ode novac iz dzepa.

Helem, i mrtva Juga je jos uvjek popularnija i cesce (uz respekt i postovanje) pomenuta kod evropljana od svih nastalim balkanskih drzavica i kojekakvih torova.
        Fakt je da mi Juga u srcu ostaje, Bosni nam da dragi Allah bude pri pomoci, njihove mocnike je vec odavno svaka racionalna pamet napustila.

Comment

Originally posted by bh ultimativ View Post
          Ko to rece u Danskoj? Sta u Danskoj? Nema 'vamo takvih.
          „Juče sam bio pametan. Zato sam želeo menjati svet. Danas sam mudar. Zato menjam sebe.“

Comment

Šta je ovo? Još se Che nije upisao?

Idem abdest uzeti....

Comment

Ovo je bezbeli za YU-nostalgicare.
              Necu se javljati...

Comment

Za jedan filmić koji je u službi promocije turizma u Jugi, uopšte nije loše. Sa ogradom da se o turističkim potencijalima SFRJ moglo i studioznije pričati. Recimo, ako se radi o 1986., onda je u svježem sjećanju Olimpijada u Sarajevu, olimpijske planine, nema Makedonije koja je imala šta pokazati, Briona, Ljubljane, Zagreba, Novog Sada, Tare, Une, Drine, Kornata, Korčule, Dunava... mnogo toga, ali kažem, nije loše.
                Moglo je imalo više o ljudima, ljudi su suština svega.

Ali od svega mi se najviše svidjela ona zastava na gliseru, na samom kraju filma.

Ulti, ti baš kao da se trudiš da svojim oportunizmom umanjiš vrijednost svake lijepe ideje (UG će se naljutiti). Samo mi reci kako ti znaš ko je jugonostalgičar a ko je titonostalgičar (polovni) i kakve veze ima to odakle ko piše i koliko mu je udobna fotelja? Zar i sam nisi negdje iza sedam gora i sedam mora?

Bilo kako bilo, da nismo bili skloni sranjima i toliko sebični u ranim 90-tim, mnogo manje bi raje bilo "vani".

Jedan veliki čovjek je rekao: "Dođu tako neka čudna vremena, kada pametni zaćute, budale progovore, a fukara se obogati."

Ali ko zna, možda se ponovo opametimo:

G r u n f
                J e
                ​T i t o !

XY also!

Comment

Sa istočnim komšijama (Srbija i Crna Gora) od sveg srca ćemo njegovati dobrosusjedske odnose, politiku međusobnog uvažavanja i nemiješanja u unutrašnje stvari i... nikada više ništa.

Što se tiče sjećanja i nostalgije... najbolji je bio Mate Boban sa svojom opaskom (kada se sreo sa Radovanom Karadžićem u Beču):

"Ko nas, bre, zavadi"?

Comment

Originally posted by producent View Post
                    Ovo je bezbeli za YU-nostalgicare.
                    Necu se javljati...
                    I nemoj.

G r u n f
                    J e
                    ​T i t o !

XY also!

Comment

Originally posted by cheguevara View Post
                      I nemoj.
                      Ti je kao vise volis od mene...

Comment

Originally posted by ummagumma View Post
                        Sa istočnim komšijama (Srbija i Crna Gora) od sveg srca ćemo njegovati dobrosusjedske odnose, politiku međusobnog uvažavanja i nemiješanja u unutrašnje stvari i... nikada više ništa.

Što se tiče sjećanja i nostalgije... najbolji je bio Mate Boban sa svojom opaskom (kada se sreo sa Radovanom Karadžićem u Beču):

"Ko nas, bre, zavadi"?
                        Vjerovatno se ti nećeš ništa pitati, kao što ni ja nisam kad su nas razvaljivali.

Čitaj: demokratija (današnja, a i kroz vijekove) je samo trag mastila na papiru, lijepa riječ isuviše zloupotrebljavana, da bi je pametan čovjek ozbiljno shvatao, utopija podložna promjenama u zavisnosti od vrhuške na vlasti i ispravna je SAMO u svojoj elementarnoj definiciji, koja kaže da se radi o vladavini naroda. I ništa više. Tačka. Kraj.

Da ti prevedem: ja sam narod, kao i veeeelika većina ljudi koje poznajem i sa kojima živim. I pogodi, niko nas ništa nije pitao.
                        Je*em li im glasačku kutiju, da im je*em! Tako će opet, kad se digne kuka i motika, doći neka drugačija glasačka kutija, pa ćemo neko vrijeme s mirom, etc, etc, etc.

Izvinjavam se na offu sa demo(n)kratijom, ali tu sam prepoznao problem.

Evo jedan smiješak za budućnost:

Btw, yebo Bobana i Slobodana. Hipotetički.

G r u n f
                        J e
                        ​T i t o !

XY also!

Comment

Originally posted by producent View Post
                          Ti je kao vise volis od mene...
                          Nemoj da sumnjaš!

G r u n f
                          J e
                          ​T i t o !

XY also!

Comment

Ma znaš.. previše se toga desilo.. nije jednom vojska prešla preko Drine da kolje ovamo (a nikada sa ove strane nije otišla vojska da kolje tamo u Crnu Goru i u Srbiju)...

Mislim, samo ti se kazalo.. možeš ti navijati..

Biće tu lijepih dobrosusjedskih odnosa.. ali u neku zajednicu opet... E to ti je pravo upitno...

Nema više nikoga da ušutka narod. Prije se nije smjelo pričati o četničkim klanjima i o vojsci što je dolazila "pod firmom jugoslovenstva" u BiH. Sada je gotovo, niko više tu temu ne može izbrisati, nema tog servera da se obori, nema to administratora da zaustavi...

Ja sam ti mila majka, zamisli šta bi napisali oni što šute.

Comment

Samo da se tuspasim

послиjе Тита
                              пливадон

Comment

Working...
                              X