Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Dragan Đokanović, srpski političar za EU

Collapse
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Dragan Đokanović, srpski političar za EU

U toku forumske diskusije na temu Milorad Dodik - lik i djelo i Ko poslije Milorada Dodika, izdvojila su se dva imena:
    1. Dragan Đokanović
    2. Igor Radojičić
    Dr Dragan Đokanović je predsjednik Demokratske stranke federalista, prvi ministar za boračka pitanja u istoriji Republike Srpske, povjerenik i savjetnik u Predsjedništvu Republike Srpske i čovjek koji je prvi na prostorima BiH upozorio na postojanje ratnih zločina, o tome govorio na organima RS, ne dobivši podršku podnosi ostavku i postaje opozicioni političar. Bio svjedok u Haškom tribunalu u slučaju "Krajišnik".

http://bs.wikipedia.org/wiki/Dragan_%C4%90okanovi%C4%87

Igor Radojičić, aktuelni predsjednik Skupštine Republike Srpske, funkcioner SNSD-ea, a prije toga SPRS.
    Last edited by optimus; 19.05.2013., 17:10.

Re: Dragan Đokanović ili Igor Radojičić, novi srpski lider

za Igora Radojcica

Comment

Dr Dragan Đokanović će pravilno artikulisati srpsku politiku u Bosni i Hercegovini ka ulasku naše države u Evropsku uniju.
      Uvijek je bio za kompromisna rješenja pa predstavlja idelanog saveznika Sulejmanu Tihiću. Potreban je još hrvatski političar, spreman za kompromis, i pravac u Evropsku uniju.

Comment

Dr.Dragan Djokanovic,citla sam mnogo o tom covjeku,on mi izgleda pozitivan ako je stvarno sve istina .Gos.Radojcic je Dodikov potrcko! Sto se tice Evropske Unije nesto mi previse obecava bilo bi to lijepo kako ti kazes ,ali zelje su jedno stvarnost drugo.Politika ti je jedna podla .URVA! E jest naso u Tihom politicara ravnog sebi,odma unaprijed baci mast u propast!

Comment

Originally posted by sehicsafija
          Dr.Dragan Djokanovic,citla sam mnogo o tom covjeku,on mi izgleda pozitivan ako je stvarno sve istina .Gos.Radojcic je Dodikov potrcko! Sto se tice Evropske Unije nesto mi previse obecava bilo bi to lijepo kako ti kazes ,ali zelje su jedno stvarnost drugo.Politika ti je jedna podla .URVA! E jest naso u Tihom politicara ravnog sebi,odma unaprijed baci mast u propast!
          Tihić je dobio predsjedničke izbore u SDA i, bez sumnje, trenutno je najuticajniji bošnjački političar u BiH... Siguran sam da će u narednom periodu građani Republike Srpske i cijele Bosne i Hercegovine upoznati i podržati politiku koju propagira Dragan Đokanović...

Comment

ček malo srpski ili crnogorski, pa nije valjda čoče da zaboravi kako se Radojica izjašnjava

Comment

Radojičić, je kompromitiran, ne zaboravimo da je to Miloševićev kadar (SPRS, odn. SPS), kao mali od skupštine sjajan je dirigent skupštinskih diskusija

Comment

Originally posted by izbrisani83
                ček malo srpski ili crnogorski, pa nije valjda čoče da zaboravi kako se Radojica izjašnjava
                Igor je crnogorskobosanski pan-srbin

Comment

Dragan Čavić je jedini lik koji moze srušiti Miću

Comment

Originally posted by spinoza
                    Dragan Čavić je jedini lik koji moze srušiti Miću
                    Ako se Dragan Čavić pozitivno odredi prema jednom od temeljnih principa koga je Dragan Đokanović apostrofirao u intervjuu bečkom "Standardu" http://derstandard.at/?url=/?id=3129496, onda su njih dvojica istinski saveznici. Koliko znam Dragan Đokanović i nema ambicija da bude jedini lider.

Comment

Zaista je bitno da Srpski narod porazi tog šovinistu niže klase Milu Dodika. Ima tu pristojnih ljudi sa kojima sa moze pričati-Ivanić,Dokić..

Comment

Originally posted by spinoza
                        Zaista je bitno da Srpski narod porazi tog šovinistu niže klase Milu Dodika. Ima tu pristojnih ljudi sa kojima sa moze pričati-Ivanić,Dokić..
                        Moraju pokazati više želje da se riješi politički i ekonomski problem istočnog dijela Republike Srpske i, kao što vidite, eto koalicije istinskih demokrata... Samo naprijed...

Comment

istočni dio je konzervativan, zapadni je malo liberalniji, ali je opterećen srbima iz hrvatske, miloševićevskom ideologijom etc. krajini ne nedostaje ekstremizma u raznim manifestacijama, ali istočni je dio taj koji najviše naginje desničarskim, da ne kažem ozloglašenim ideologijama. kako reče ivo banac neku noć, "sredili su tamo malo između Banjaluke i Laktaša... zađite dublje pa će vam sve biti jasno"

Comment

Jeko Dragan Djokanovic??? Nikad cuo.

Jel' to neki vrstan politicar kao Dane Cankovic? Ili onaj narodni front Babic?

Mozda kao Mihaljica??

Uzasi politickog promiskuiteta...pardon, demokratije

Comment

[quote="ralph"]Jeko Dragan Djokanovic??? Nikad cuo.

Dr Dragan Đokanović je čovjek koji je od 1990. gdine bio u vrhu srpskog demokratskog pokreta. Principijelno se zalagao za očuvanje Jugoslavije i Bosne i Hercegovine u njoj. Poslije srpske političke inicijative da se pokrene konferencija o Bosni i Hercegovini, Dragan Đokanović se posvetio srpskom pitanju u Bosni i Hercegovini. U toku rata oko ključnih stvari, koje sada pritiskaju srpski narod, razišao se sa rukovodstvom SDS-a. O tome je pisao na svom sajtu:

DRAGAN ĐOKANOVIĆ: Razlaz s Radovanom Karadžićem i Srpskom Demokratskom Strankom

"Otići ćemo na Grbavicu i dole vidjeti šta Srbi misle o zločinima koje čini neki Veselin Vlahović", rekao sam Biljani Plavšić koja je negativno komentarisala moj izvještaj o ratnim zločinima u Zvorniku. Biljana Plavšić nije otišla sa mnom na Grbavicu, ali je otišao Nikola Koljević. U neboderu na Grbavici I , u kome je Nikola Koljević sa porodicom stanovao do početka rata, Nikoline komšije (Srbi) sa strahom i ogorčenjem govorili su o nekom Batku koji ubija nedužne građane Grbavice. Nekoliko dana poslije našeg obilaska Grbavice i Biljana Plavšić se zauzela za hapšenje zloglasnog Veselina Vlahovića.
                              Nikoli Koljeviću, Biljani Plavšić i meni, u namjeri da se obračunamo sa sve prisutnijim kriminalom i ratnim zločincima, pridružio se i tadašnji predsjednik Vlade Republike Srpske Branko Đerić. Gospodin Đerić ponudio mi je i funkciju ministra za žrtve rata. Međutim, poslanici Skupštine Republike Srpske, koje su kontrolisali Radovan Karadžić, Momčilo Krajišnik i Glavni odbor SDS-a, na skupštinskom zasijedanju u Bijeljini ( septembra, 1992.) odbili su prijedlog Branka Đerića o mom postavljenju.
                              Nikola Koljević i Biljana Plavšić pobunili su se protiv takve politike Skupštine Republike Srpske, a Nikola Koljević otišao je i korak dalje rekavši da će podnijeti ostavku i o svemu upoznati narod ukoliko se ne dozvoli dr Đeriću da samostalno sastavi svoj kabinet.
                              Predsjedništvo Republike Srpske, pod pritiskom Nikole Koljevića i Biljane Plavšić, donosi odluku po kojoj će, u budućnosti, predsjednik vlade sastavljati svoj kabinet i odgovarati za njegov rad.
                              Na veliko iznenađenje, Koljevićevo, Plavšićkino i moje, Branko Đerić, na skupštinskom zasijedanju u Zvorniku (u jesen 1992.), podnosi neopozivu ostavku ne iskoristivši istorijsku šansu da samostalno sastavi vladu i obračuna se sa ratnim zločincima čija su imena postajala poznata javnosti. (U jednom razgovoru, vođenom 1994 godine, Đerić mi je rekao da je ostavku podnio zbog prijetnji.)
                              Nikola Koljević nije želio da prepusti inicijativu Karadžiću i Krajišniku pa je novi predsjednik vlade Vladimir Lukić, 1993 godine, izabran kao Nikolin kadar.
                              Na skupštinskom zasijedanju na Jahorini (septembra 1993.) poslanik Jovo Mijatović (u to vrijeme i predsjednik Izvršnog odbora SDS-a) krenuo je u, očigledno planirani, obračun sa mnom riječima:"Šta hoće ministar Đokanović? On je još 1992 godine rekao da će jedno cijelo opštinsko rukovodstvo optužiti za genocid...". Poslije njega, za skupštinsku govornicu , izašlo je još nekoliko poslanika SDS-a obrušivši se na mene.
                              Dobio sam pravo na repliku od predsjednika Skupštine Momčila Krajišnika i rekao:"Na plebiscitu održanom novembra 1991 godine, čiji sam ja i inicijator, srpski narod u Bosni i Hercegovini pozvao je druge narode da ostanu s njim u Jugoslaviji. Na toj odluci našeg naroda počiva i naša politika. Srpski narod, na tom plebiscitu, a ni poslije toga, nije tražio etničko čišćenje niti podržao činjenje ratnih zločina. Kada se rat završi, a završiće se sigurno, za ratne zločine će se odgovarati. Narodu smo obećali Republiku; do njenog priznanja se dolazi uz saglasnost međunarodne zajednice, a ova skupština ne želi da poštuje međunarodne zakone.".
                              Nekoliko dana poslije toga podnio sam ostavku, završio sve poslove na konstitusanju ministarstva i otišao u opoziciju...
                              (Dragan Đokanović, juni, 2008.)

Comment

Working...
                              X