Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Sve o Republici Srpskoj

Collapse
Istaknuta tema
X
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Sve o Republici Srpskoj

Prije nekoliko godina pokrenuo sam temu "Sve o entitetu Republika Srpska", pa mi je onda Optimus "priskočio u pomoć", negdje kod šestorocifrene posjećenosti, i poveo kolo. Drago mi je da smo mu, "Republika Srpska" i ja, na naki način pomogli oko afirmisanja na ovom forumu.

Optimus, svako dobro u budućem radu!

I, naravno, neću zaboraviti, hvala Ti što si mi omogućio da se vratim temi o Republici Srpskoj.

S obzirom da su sljedeće godine opšti izbori,te da se Republika Srpska trese u političkom pepucavanju i ima kontinuiranu finansijsku groznicu, tema bi, za kratko vrijeme, trebala postati hit ovog foruma.

Republika Srpska širokogrudo u goste poziva sve čitaoce "avaza".
    Republika Srpska spremna je da podnese sve napade antisrpskih snaga.
    A ja sam, poput nekadašnjeg fudbalera hrvatske reprezentacije, vrlo spreman i da ću sve od sebe da, i u mjesecima svjetskog prvenstva, s obzirom da neću u Brazil, ova tema puni bašte mnogobrojnih kafića.

Junaci na ovoj političkoj temi, kojima ću naročitu pažnju da posvećujem, biće moje Sarajlije Dragan Đokanović i Emir Kusturica. Ova dva gospodina, stanovnika siromašnijeg dijela Republike Srpske, svakako su političke persone koje će obilježiti dvije naredne decenije Republike Srpske.

Evo šta je budući istočnosrpski političar, sa Romanije i iz Andrićgrada, Emir Kusturica izjavio ruskim novinama:

Kusturica je za novu rusku agenciju „Rusiju danas” rekao da je Sarajevo etnički očišćeno i da u njemu danas 95 odsto stanovnika čine muslimani.

U Sarajevo, kaže, otišao bi bez ikakve emocije, jer je većina onoga što je voleo u tom gradu nestalo u ratu.

„Grad čine ljudi – kada izađete u noćni život u Moskvi, idete na mesta gde pronalazite ljude, zato što masa nije nešto što vas zanima, a ova masa se promenila – društveno, verski, intelektualno i ona 20 godina gradi sistem vrednosti u koji se ja ne uklapam”, rekao je Kusturica.

Svi bi, rekao je Kusturica, voleli da žive u sređenom društvu, u kome možete da se sastanete sa prijateljem, popijete kafu sa muslimanom, razgovarate o teologiji sa pravoslavcem, ili o Nikoli Tesli i ostalim pitanjima.

„Koliko god sam se borio za opstanak Jugoslavije (živim danas u Republici Srpskoj), smatram da je vreme da svako pokuša da živi sam, da odabere i koristi svoju definiciju, poput pitanja samoodbrane, zato što, ako delite mesto sa nekim ko govori među katolicima i pravoslavcima da će muslimanska ideologija na kraju pobediti – budućnost te države nije garantovana”, naveo je.

Kusturica napominje da ima i francusko državljanstvo i da je veoma privržen francuskoj viziji umetnosti.

Govoreći o onome čime se trenutno bavi, Kusturica je napomenuo da završava Andrićgrad, da gradi farmu na granici Srbije i RS / BiH, na kojoj će „ostati i brinuti se o kravama i ovcama”, te da želi da završi film.

„Nadam se da će mi život biti dug i raznovrstan i da, kada dođe trenutak umiranja, neću ni osetiti da sam umro”, rekao je Kusturica, preneo je „Press RS”.

On smatra da i događaji u Ukrajini pokazuju da su EU i NATO veoma povezani i ocenjuje da su Bugarska i Rumunija primljene u EU pre Srbije i Hrvatske zbog starteških razloga.

„Ta veštačka tvorevina, koju danas zovemo NATO, širi se. Kao što su govorili u Prvom svetskom ratu – Drang nach Osten (Prodor na istok)”, naveo je. On smatra da su krajnji cilj te vojne alijanse – resursi u Sibiru.

„Napoleon je pokušao da ih se domogne, Hitler je to pokušao, čak je i Medlin Olbrajt rekla da `nije pošteno da tako mali broj ljudi živi na tako velikoj teritoriji`. Ona je mislila na vaš gas, vašu naftu i sve rude koje tamo imate”, rekao je Kusturica za „Rusiju danas”.

Comment

S obzirom da je i Republika Srpska puna respiratornih infekcija koje značajno prijete njenom , ionako tanušnom, budžetu, javnosti u ovom nešto vrlo malo manjem bh. entitetu obratio se i Doktor Dragan Đokanović. Govorio je naš Doktor o vakcinisanju protiv gripa, neophodnom njegovanju najmlađih i najstarijih žitelja Republike Srpske, ali i o pravilnom odlaganju papirnih ubrusa punih slina. Smatram da je taj Doktorov savjet istinski potreban, ne samo manjem, nego i većem entitetu.

http://www.youtube.com/watch?v=YExOlOPbziU

Comment

Entitet Republika Srpska je nastao na genocidu i kao takvog treba ga uništiti.
        Last edited by OBOJENA PTICA; 18.12.2013., 21:58.
        Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Comment

Die Bühne gehört dir

Ovo je otvoren i dobronamjeran Forum. Sve teme oko kojih normalno mozemo razgovarati su dobrodosle i ako je potrebno na kraju je kao izvakanu i neukusnu i odbaciti.

Moj stav oko blentiteta nema sa koncepcijom foruma nikakve veze. Ne postoji sukob interesa, ja niJesam klasicni HomoBalkanikus ali i dalje mislim isto; sve dok me ne uvjere da je sazrio vakat za drugaciji pristup istom. Zasad smo svjetlosne godine od toga udaljeni.

Sto bi Rade rekO : Jednog dana kisa je padala dva dana

Comment

@Leonid..cijenim tvoje nastojanje da RS predstavis u lijepom svjetlu.To bi trebalo biti u interesu
            naravno i nas forumasa..jer je RS sastavni dio BiH.Gradjani RSa ne trebaju cekati svjetlosnu godinu
            da bi isto posmatrali pozitivno na FBiH a samim tim i na BiH.U svakom slucaju treba isticati licnosti
            u oba entiteta koji su pozitivci prije svega sa stanovista morala,karaktera,tolerancije,postenja...
            a sve u cilju ne ljubavi ili bratstva nego normalne komunikacije medju narodima.Konkretno mislim da
            pojedini likovi danasnjice il iz nedavne proslosti nasih prostora izazivaju konta efekat na gore receno.
            Bolje je krenuti malim al sigurnim koracima u opisu pozitivnosti RSa a samim tim i BiH.Ima tu pozitivnih
            likova iz oba entiteta..U svakom slucaju se nadam da ce ABD 2014 godine RS a samim tim i BiH posle
            izbora biti bolja,sigurnija,bezbjednija,stabilnija,...u svim pravcima lagodnijeg i kvalitetnijeg zivota u
            BiH.Naravno postoji i cinjenica da ljudi umiru u nadi..al ipak umiru sretni i bezbrizni
            "Vi Rimljani ste sami krivi jer ste poslali vukove da čuvaju vaša stada a ne pastire."

Comment

LENOID voli da baca suplju.....

Comment

Originally posted by baton View Post
                @Leonid..cijenim tvoje nastojanje da RS predstavis u lijepom svjetlu.To bi trebalo biti u interesu
                naravno i nas forumasa..jer je RS sastavni dio BiH.Gradjani RSa ne trebaju cekati svjetlosnu godinu
                da bi isto posmatrali pozitivno na FBiH a samim tim i na BiH.U svakom slucaju treba isticati licnosti
                u oba entiteta koji su pozitivci prije svega sa stanovista morala,karaktera,tolerancije,postenja...
                a sve u cilju ne ljubavi ili bratstva nego normalne komunikacije medju narodima.Konkretno mislim da
                pojedini likovi danasnjice il iz nedavne proslosti nasih prostora izazivaju konta efekat na gore receno.
                Bolje je krenuti malim al sigurnim koracima u opisu pozitivnosti RSa a samim tim i BiH.Ima tu pozitivnih
                likova iz oba entiteta..U svakom slucaju se nadam da ce ABD 2014 godine RS a samim tim i BiH posle
                izbora biti bolja,sigurnija,bezbjednija,stabilnija,...u svim pravcima lagodnijeg i kvalitetnijeg zivota u
                BiH.Naravno postoji i cinjenica da ljudi umiru u nadi..al ipak umiru sretni i bezbrizni
                Možeš ti to i bolje.U drugom razredu obje škole (pod jednim krovom) jedva bi dobio dvicu.
                Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Comment

Originally posted by leonid View Post
                  Evo šta je budući istočnosrpski političar, sa Romanije i iz Andrićgrada, Emir Kusturica izjavio ruskim novinama:

Kusturica je za novu rusku agenciju „Rusiju danas” rekao da je Sarajevo etnički očišćeno i da u njemu danas 95 odsto stanovnika čine muslimani.

U Sarajevo, kaže, otišao bi bez ikakve emocije, jer je većina onoga što je voleo u tom gradu nestalo u ratu.

„Grad čine ljudi – kada izađete u noćni život u Moskvi, idete na mesta gde pronalazite ljude, zato što masa nije nešto što vas zanima, a ova masa se promenila – društveno, verski, intelektualno i ona 20 godina gradi sistem vrednosti u koji se ja ne uklapam”, rekao je Kusturica.

Svi bi, rekao je Kusturica, voleli da žive u sređenom društvu, u kome možete da se sastanete sa prijateljem, popijete kafu sa muslimanom, razgovarate o teologiji sa pravoslavcem, ili o Nikoli Tesli i ostalim pitanjima.

„Koliko god sam se borio za opstanak Jugoslavije (živim danas u Republici Srpskoj), smatram da je vreme da svako pokuša da živi sam, da odabere i koristi svoju definiciju, poput pitanja samoodbrane, zato što, ako delite mesto sa nekim ko govori među katolicima i pravoslavcima da će muslimanska ideologija na kraju pobediti – budućnost te države nije garantovana”, naveo je.

Kusturica napominje da ima i francusko državljanstvo i da je veoma privržen francuskoj viziji umetnosti.

Govoreći o onome čime se trenutno bavi, Kusturica je napomenuo da završava Andrićgrad, da gradi farmu na granici Srbije i RS / BiH, na kojoj će „ostati i brinuti se o kravama i ovcama”, te da želi da završi film.

„Nadam se da će mi život biti dug i raznovrstan i da, kada dođe trenutak umiranja, neću ni osetiti da sam umro”, rekao je Kusturica, preneo je „Press RS”.

On smatra da i događaji u Ukrajini pokazuju da su EU i NATO veoma povezani i ocenjuje da su Bugarska i Rumunija primljene u EU pre Srbije i Hrvatske zbog starteških razloga.

„Ta veštačka tvorevina, koju danas zovemo NATO, širi se. Kao što su govorili u Prvom svetskom ratu – Drang nach Osten (Prodor na istok)”, naveo je. On smatra da su krajnji cilj te vojne alijanse – resursi u Sibiru.

„Napoleon je pokušao da ih se domogne, Hitler je to pokušao, čak je i Medlin Olbrajt rekla da `nije pošteno da tako mali broj ljudi živi na tako velikoj teritoriji`. Ona je mislila na vaš gas, vašu naftu i sve rude koje tamo imate”, rekao je Kusturica za „Rusiju danas”.
                  Kusturica kao i vecina Srba ne poznaju bas znacenje termina etnicko ciscenje. Svi to povezeuje sa "nekad je bilo, a danas nema". Nekad je u Londonu bilo 90% bijelih britanaca pa ih danas ima 45%, pa niko ne prica o etnickom ciscenju.
                  Ova teorija zavjere NATO - Rusija isto koda mu je unuk(ako ga ima) pomno razradio jer bas je ono namjenjeno za djecu do 10 godina.

Comment

.
                    Svako vjeruje u ono sto zeli,tako neka djeca vjeruju u Djeda Mraza.Da je isitna to sto kaze,u Haagu bi bili bosnjacki politicari optuzeni za etnicko ciscenje.Ali na njegovu zalost nema ni jednog.
                    Skini obuću kad prelaziš Koranu, Unu ,Savu i Drinu; operi noge u rijekama; Bosna je ćilimom zastrta.- NEDŽAD IBRIŠIMOVIĆ

Comment

Originally posted by producent View Post
                      LENOID voli da baca suplju.....
                      Leonid voli da baca slobodna bacanja, sa strane.

Comment

Evo šta je budući istočnosrpski političar, sa Romanije i iz Andrićgrada, Emir Kusturica izjavio ruskim novinama: .........
                        .
                        Neznam dal taj covjek ikad procita ili saslusa vlastite rijeci. Koliko kontradiktornosti, licimjerja i osobina prigradskog papka u samo nekoliko recenica. U stvari, ovo i nisu njegove rijeci, individualizam kojeg je mozda nekad i posjedovao je zamjenjen u trampi lakse robe.
                        On se obraca sivoj masi sa jasnim stavom Crkve i Akademije, politicke elite koja se ni dan danas nije pomirila sa cinjenicom da je BiH priznata u Avnojskim granicama. Av,av,av .....

Bas danas negdje procitah, da je sva sustina vladanja na brdovitom Balkanu upravo u vjestini upravljanja i usmjeravanja bijesa naroda sa bitnih na nebitne stvari.

Ja ga (Nemanju) iskljucivo gledam kao strasno nesretnog lika, pacenika. Mozda mu krave i ovce povrate izgubljeni osjecaj za vrijeme i prostor, mozda.....kao coban postane pronicljiviji.

Comment

Originally posted by garak View Post
                          Kusturica kao i vecina Srba ne poznaju bas znacenje termina etnicko ciscenje. Svi to povezeuje sa "nekad je bilo, a danas nema". Nekad je u Londonu bilo 90% bijelih britanaca pa ih danas ima 45%, pa niko ne prica o etnickom ciscenju.
                          Ova teorija zavjere NATO - Rusija isto koda mu je unuk(ako ga ima) pomno razradio jer bas je ono namjenjeno za djecu do 10 godina.
                          Procesi u Londonu trajali su stotinama godinama i ekonomski su motivisani. Procesi u Sarajevu traju tek dvaedesetak godina i motivisani su isključivo mržnjom.
                          ... so good in waterpolo.

Comment

Originally posted by optimus View Post

Ja ga (Nemanju) iskljucivo gledam kao strasno nesretnog lika, pacenika. Mozda mu krave i ovce povrate izgubljeni osjecaj za vrijeme i prostor, mozda.....kao coban postane pronicljiviji.

Šta je ovo od jutros. Sve biser do bisera.

Ako već nisi bio na Mokroj Gori ili Andrić Gradu onda bar proguglaj i pronađi:

... so good in waterpolo.

Comment

dobro, sa malim zelenim snifao, a nije valjda Moniku lizao??

Comment

Working...
                              X