Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Bakir Izetbegović

Collapse
Istaknuta tema
X
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Bakir Izetbegović

Jedni ga zovu "Princ" drugi "Neonko" treći "bos".
    Vidio sam svojim očima kako pije kafu sa Ćelom Bajramovićem;sa Ćelom Delalićem,jaran mu Šaja;jaran mu Gul Abdullah.
    U ratu se krio u sef narodne banke;u ratu sa ocem posjećivao Instambul krijući se od rođene majke.

Ko je ustvari Bakir Izetbegović?
    Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

[QUOTE=OBOJENA PTICA;.

Ko je ustvari Bakir Izetbegović?[/QUOTE]

Vjeruj ljudino,to me pitanje bocka ev 20 god.
    Ko je taj covjek...??
    Sve ovo vrjeme...ni mukajet iz njega,za Drzavu,narod,...ekonomiju....
    ni od koga...
    Za Spiru me necudi.....on nema kad....

Comment

Babin sin...........

Biografija za Bakir Izetbegović

Bakir (Alija) Izetbegovićje rođen 28. juna 1956. godine u Sarajevu. Diplomirao je na Arhitektonskom fakultetu u Sarajevu 1981. godine.
      Godinu dana nakon što je diplomirao zaposlio se kao konsultant u firmi Konsalting, i na toj poziciji ostaje do 1991. godine, kada počinje intenzivno da se bavi politikom.
      Početkom 90-ih godina postaje član Stranke demokratske akcije (SDA), koju je osnovao njegov otac Alija, a tokom rata postaje i očev lični sekretar.
      Od 1992. do 2003. godine bio je član Kantonalnog odbora SDA Sarajevo. Od 2002. do 2006. godine bio je član Glavnog odbora i Predsjedništva SDA, gdje je ponovno izabran u 2009. godini. Od 2003. do 2009. godine bio je i potpredsjednik Stranke. Na prošlogodišnjem kongresu izgubio je u utrci za njenog predsjednika od Sulejmana Tihića.
      Karijera
      Od 1991. do 2003. godine bio je direktor Zavoda za izgradnju Kantona Sarajevo (KS), a od septembra te godine radi kao koordinator na projektu obnove Gazi Husrev-begove biblioteke.
      Od jula 2005. do jula 2006. godine je radio i kao konsultant u izgradnji BBI Centra u Sarajevu. U imovinskom kartonu iz 2006. godine naveo je da mu je BBI banka, na ime ovog ugovora isplatila 30.000 KM.
      Od 2000. do 2002. godine bio je poslanik u Skupštini KS-a u koju je ušao sa osvojenih 6.729 glasova. Na Općim izborima 2002. godine osvojio je 5.971 glas, pa je do 2006. godine bio poslanik u Predstavničkom domu Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH).
      Četiri godine kasnije, sa 23.505 osvojenih glasova, dobio je mandat u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, gdje je i predsjednik Kluba poslanika SDA i predsjedavajući Delegacije Parlamentarne skupštine BiH u Parlamentarnoj skupštini Vijeća Evrope.
      Na Općim izborima 2010. godine osvoji je mjesto člana Predsjedništva BiH, sa 162.831 glasom.
      Oženjen je Sebijom sa kojom ima kćerku Jasminu.
      Imovina
      Izetbegović je u imovinski karton iz 2002. godine prijavio da je od juna 2001. do juna 2002. godine zaradio 12.000 KM, dok je supruga u tom periodu ukupno zaradila 9.000 KM. Četiri godine kasnije, naveo je da je od jula 2005. do jula 2006. godine zaradio 54.000 KM, dok je njegova supruga u istom periodu zaradila 20.000 KM.
      Prema podacima Centara civilnih inicijativa (CCI), u 2007. godini Izetbegović je mjesečno zarađivao 2.880 KM, plus druge beneficije, a u sljedećoj godini 4.980 KM od plaće i paušala, plus druge poslaničke naknade.
      U imovinskom kartonu iz 2010. godine Izetbegović je prijavio ukupna primanja u 2009. godini u iznosu od 81.273 KM. Njegova supruga je u istom periodu zaradila 69.400 KM.
      Prema podacima Parlamentarne skupštine BiH, Izetbegović je u 2009. godini po osnovu rada u Skupštini imao primanja u ukupnom iznosu od 79.658 KM ili u prosjeku 6.638 KM mjesečno. Tako je njegova prosječna mjesečna plaća iznosila 5.051 KM, topli obrok 183 KM, paušal 766 KM, naknada za rad u komisiji 345 KM te dnevnice u iznosu od 244 KM. Jednokratno mu je isplaćen regres u iznosu od 586 KM.
      U prva četiri mjeseca 2010. godine Izetbegovićeva mjesečna plaća je iznosila 4.603 KM, paušal 747 KM, a dobijao je i dnevnice u prosječnom mjesečnom iznosu od 334 KM.
      Izvještaji CCI-a pokazuju da je u 2009. godini Izetbegović imao tri opravdana izostanka sa sjednica. U raspravama je učestvovao 39 puta, postavio je jedno pitanje ministrima Vijeća ministara BiH i predložio jedan amandman, što ga svrstava među manje aktivne poslanike.
      Tokom cijelog mandata, također, je bio aktivan kada je riječ o sudjelovanju u raspravama, ali se nije istakao u pokretanju inicijativa, predlaganju amandmana i postavljanju poslaničkih pitanja.
      Izetbegović i njegova supruga su u imovinskom kartonu iz 2002. godine upisali suvlasništvo nad stanom od 100.000 KM. Prema podacima iz zemljišnoknjižne evidencije Općinskog suda u Sarajevu, riječ je o petoiposobnom stanu od 134 kvadrata u ulici Nusreta Fazlibegovića u Sarajevu, na koji je početkom aprila 2008. godine podignuta hipoteka o svrhu kredita u iznosu od 50.000 KM.
      Četiri godine kasnije su naveli da je vrijednost ovog stana 70.000 KM, a ove godine nekretnina je opet procijenjena na 100.000 KM. Osim ove imovine, u kartonima iz 2006. i 2010. godine dodaju i vlasništvo nad kućom koja je tokom izgradnje imala vrijednost od 80.000 KM, a danas 150.000 KM.

Ni nalik na babu

Da li je Alija imao vise zena???

Prezivela ga je prva zena, Halida, koja zivi u Turskoj, jedan sin, Bakir, dve cerke, Lejla Aksami i Sabina; njegova druga zena Melika, i njegova treca zena, Amira, koju je ozenio serijatski (islamsko pravo). U februaru (2. mesecu) novine Slobodna Bosna je izjavila cestitke povodom cetvrte zenidbe, ali bez da imenuje mladu.
      Sretan čovjek je onaj koji traži vrijednosti -jer to su biseri-koji se ne rasipaju...

Comment

Možda je Bakir samo Bakir... (mislim privatno)
        Plivadon (07.02.2017.): "Zašto u Zebama nije bilo Srba i Hrvata"?

Comment

Originally posted by ummagumma View Post
          Možda je Bakir samo Bakir... (mislim privatno)
          Ako je Bakir samo Bakir šta je onda gazdarica AVAZA?
          (mislim profesionalno)

Comment

Originally posted by Evita View Post

Da li je Alija imao vise zena???

Prezivela ga je prva zena, Halida, koja zivi u Turskoj, jedan sin, Bakir, dve cerke, Lejla Aksami i Sabina; njegova druga zena Melika, i njegova treca zena, Amira, koju je ozenio serijatski (islamsko pravo). U februaru (2. mesecu) novine Slobodna Bosna je izjavila cestitke povodom cetvrte zenidbe, ali bez da imenuje mladu.
            U odnosu na babu pravi šonjo.

Comment

Originally posted by OBOJENA PTICA View Post
              Ako je Bakir samo Bakir šta je onda gazdarica?
              (mislim profesionalno)

Kod gazdarice je zivio vise godina dok se nije skucio a sada ga krenulo pa da se revansira ......
              Sretan čovjek je onaj koji traži vrijednosti -jer to su biseri-koji se ne rasipaju...

Comment

U odnosu na babu pravi šonjo.

Nije sonjo nego papucar.

Comment

Nije sonjo nego papucar.
                  Sve sto znam o njemu,pokupim ovdje...
                  posteno govorec,kako god pogledam,uvjek je ko neka p i c k c a

Comment

Ako je Bakir samo Bakir šta je onda gazdarica?
                    (mislim profesionalno)
                    E ona je El Direttore - komisija odlučila jednoglasno.

Još jedan klin na brodu koji tone.
                    Plivadon (07.02.2017.): "Zašto u Zebama nije bilo Srba i Hrvata"?

Comment

Mislio sam na naslove u AVAZU.

Comment

Mislio sam na naslove u AVAZU.

Citaj izmedju redova .

Comment

Bakirova imovina...
                          Pa više naš Titan posjeduje od njega

Jakog vam političara

Comment

Originally posted by Dr.Vukadin View Post
                            Bakirova imovina...
                            Pa više naš Titan posjeduje od njega

Jakog vam političara

Ma daj,nemoj ga odmah kritikovati-ima on vise od Titana ali sramota ga da kaze -nije legalizovano

Comment

Ma daj,nemoj ga odmah kritikovati-ima on vise od Titana ali sramota ga da kaze -nije legalizovano
                              Titan sto ima ima postena obraza a Bakir jedan od djece oca nacije se jedini ovajdio babinom zaostavstinom. Ostala babina djeca uglavnom provode slobodno vrijeme po narodnim kuhinjama.
                              послиjе Тита
                              пливадон

Comment

Working...
                              X