Obavijest

Collapse
No announcement yet.

SDA-all about

Collapse
Istaknuta tema
X
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• SDA-all about

Nakon sastanka Tihic-Covic mnogi mediji tumace da Sulejman pristaje na federalizaciju BIH?!Sta mislite da li je to pogresno tumacenje ili je Tihic (SDA) stvarno klepnuo usima i moze li to proci?

Re: Sulejman pristaje na federalizaciju BIH?!

Originally posted by cenzura
    Nakon sastanka Tihic-Covic mnogi mediji tumace da Sulejman pristaje na federalizaciju BIH?!Sta mislite da li je to pogresno tumacenje ili je Tihic (SDA) stvarno klepnuo usima i moze li to proci?
    de to malo razloži...prije nego krene lavina misli..koji mediji kako tumače,kako ti tumačiš,federalizaciju na kojem principu...šta...šta..

Comment

:emo: U EU nema granica, ja mislim da nas oni vuku za nos... Kakva federalizacija, kakvi entiteti, to je bolan glupo...

Comment

bogme vidim ja de ce hrvati doci na svoje.
        neka i treba
        da svi budemo ravnopravni.
        3 entiteta, nije lose.
        ali kad s torbom naum negdje,
        noge mi nece svezati stici,
        nema tih para za moje cijene,
        priznajem kako c.iganu slicim.

Comment

Originally posted by riddick2
          neka i treba
          3 entiteta, nije lose.
          Moze,zapadna Hercegovina treci entitet.Mostar i Stolac mogu zaboraviti.

Comment

neka i treba
            3 entiteta, nije lose.
            Evo,da se i ja slozim stobom i da potpisem ovaj text!
            Samo kad se svi vratimo na svoje onda mogu i entiteti i R.S,R.Bosnjacka,Hrvatska u okviru BiH,nije lose. :rock:
            Shodno clanu 135.stav 2.Ustava Srbija se sama izuzima iz pravnog sistema SFRJ,za nju od tad zakoni SFRJ vise nevaze.
            Znaci,28 semptembra 1990. Fakticki i pravno je Srbija prva izvrsila sescesiju od SFRJ.

Comment

Originally posted by dugi_11
              neka i treba
              3 entiteta, nije lose.
              Evo,da se i ja slozim stobom i da potpisem ovaj text!
              Samo kad se svi vratimo na svoje onda mogu i entiteti i R.S,R.Bosnjacka,Hrvatska u okviru BiH,nije lose. :rock:
              Pa ako će se BiH svesti na okvir, na čisto geografski pojam kao regija, to uopšte nije loše. A ako bi Hrvati dobili svoj entitet, brojčano i teritorijalno se ocrtava većina za podjelu što pogotovo nije loše. Naravno, od Republike Srpske nećete dobiti ništa.

Comment

bogme vidim ja de ce hrvati doci na svoje.neka i trebada svi budemo ravnopravni.3 entiteta, nije lose. Evo,da se i ja slozim stobom i da potpisem ovaj text!Samo kad se svi vratimo na svoje onda mogu i entiteti i R.S,R.Bosnjacka,Hrvatska u okviru BiH,nije lose. Pa ako će se BiH svesti na okvir, na čisto geografski pojam kao regija, to uopšte nije loše. A ako bi Hrvati dobili svoj entitet, brojčano i teritorijalno se ocrtava većina za podjelu što pogotovo nije loše. Naravno, od Republike Srpske nećete dobiti ništa.
                i ja sam za povrat, ali treba biti realan ako se zeli biti dobronamjeran,i shvatiti da povrat ne moze biti 100% prosto jer je nemoguce, ljudi su se rasuli, zasnovali porodice, djeca su im se u stranim zemljama uklopila.
                ali povrat u nekoj normalnoj mjeri je dobar cak i za Republiku Srpsku, a kao primjer navodim Posavinu, jedno od najplodnijih podrucja BiH, koje je totalno pusto ne iskoristeno, dok mi uvozimo hranu.

A sto se tice Hrvata, ja sam totalno za treci entitet, u kantonima gdje su vecina.

Comment

Originally posted by richard
                  bogme vidim ja de ce hrvati doci na svoje.neka i trebada svi budemo ravnopravni.3 entiteta, nije lose. Evo,da se i ja slozim stobom i da potpisem ovaj text!Samo kad se svi vratimo na svoje onda mogu i entiteti i R.S,R.Bosnjacka,Hrvatska u okviru BiH,nije lose. Pa ako će se BiH svesti na okvir, na čisto geografski pojam kao regija, to uopšte nije loše. A ako bi Hrvati dobili svoj entitet, brojčano i teritorijalno se ocrtava većina za podjelu što pogotovo nije loše. Naravno, od Republike Srpske nećete dobiti ništa.
                  i ja sam za povrat, ali treba biti realan ako se zeli biti dobronamjeran,i shvatiti da povrat ne moze biti 100% prosto jer je nemoguce, ljudi su se rasuli, zasnovali porodice, djeca su im se u stranim zemljama uklopila.
                  ali povrat u nekoj normalnoj mjeri je dobar cak i za Republiku Srpsku, a kao primjer navodim Posavinu, jedno od najplodnijih podrucja BiH, koje je totalno pusto ne iskoristeno, dok mi uvozimo hranu.

A sto se tice Hrvata, ja sam totalno za treci entitet, u kantonima gdje su vecina.
                  Vidis kad se razmislja moze se i razgovarati.
                  Recimo i I.Bosna zjapi prazna,u nju se nevracaju ni Srbi ni Bosnjaci,totalno ste je zapostavili u svakom pogledu.
                  Naravno i Bosnjaci ce biti realni i flexsibilni,da dodjemo do neke pravedne raspodjele,ako vec nemoze drugacije.
                  Shodno clanu 135.stav 2.Ustava Srbija se sama izuzima iz pravnog sistema SFRJ,za nju od tad zakoni SFRJ vise nevaze.
                  Znaci,28 semptembra 1990. Fakticki i pravno je Srbija prva izvrsila sescesiju od SFRJ.

Comment

Recimo i I.Bosna zjapi prazna,u nju se nevracaju ni Srbi ni Bosnjaci,totalno ste je zapostavili u svakom pogledu.
                    Naravno i Bosnjaci ce biti realni i flexsibilni,da dodjemo do neke pravedne raspodjele,ako vec nemoze drugacije.
                    Raspodjela koja nas interesuje potpisana je još u Dejtonu i po mom skromnom mišljenju dobili ste i više nego što vam pripada. Jedina ¨pravedna raspodjela¨ koja vam još uvijek preostaje je podjela vašeg entiteta pa budite realni i fleksibilni koliko god hoćete.

Comment

Originally posted by vjetar
                      Raspodjela koja nas interesuje potpisana je još u Dejtonu i po mom skromnom mišljenju dobili ste i više nego što vam pripada. Jedina ¨pravedna raspodjela¨ koja vam još uvijek preostaje je podjela vašeg entiteta pa budite realni i fleksibilni koliko god hoćete.
                      Ma,i jaci su popustali!
                      Evo kazu da Sulejman pristaje na federalizaciju,i to je novost ,a jah,stoce nam onda novi ustav,kad cemo da se pridrzavamo Dejtona?!

Comment

Ma,i jaci su popustali!
                        Evo kazu da Sulejman pristaje na federalizaciju,i to je novost ,a jah,stoce nam onda novi ustav,kad cemo da se pridrzavamo Dejtona?!
                        Pa i ja se pitam. A šta ćemo ako se vi ne pridržavate dejtona? Mi ćemo se otcijepiti. A vi?

Comment

Ma,i jaci su popustali!
                          Pa i ja se pitam. A šta ćemo ako se vi ne pridržavate dejtona? Mi ćemo se otcijepiti. A vi?
                          Ja u klin,ti u plocu..upravo pricamo o novom ustavu.
                          Dejton je odradio svoje,zaustavio rat i to je samo jedan mirovni ugovor i nista vise.
                          Novim ustavom cemo da promjenimo dosta toga,pa i unutrasnje granice.
                          Ja ne sumnjam da bi vi to htjeli ili da zelite da se ocjepite,samo koliko je to izodljivo vidjeli smo 90-ih.
                          Opet se vracamo na pocetak,sto kazu Hrvati,svi da budemo ravnopravni a ja se slazem ni manje ni vise,nego tako.

Comment

Nije niko nista dobio. Procitaj malo bolje Ustav BiH. To je ipak jedina knjizica trenutno mjerodavna s pravnog, pa i politickog aspekta. Za neka kasnija, dopunjena (ili nova) izdanja, mi Srbi, Bosnjaci i Hrvati cemo se vec dogovoriti. U Ustavu pise cini mi se nesto o konstitutivnosti naroda. Vjerujem da dobro znas znacenje ove rijeci. To sto jedan entitet nosi naziv po iskljucivo jednom narodu, sto Federaciju BiH neki zamisljaju kao Fed. Bosnjaka i Hrvata, stvar je neprimjenjivanja odredbi Dejtonskog sporazuma, pogresnog tumacenja istih ili ukratko krsenja Ustava BiH. Svako parce ove zemlje (BiH), bez obzira na to kojim se imenom naziva, pripada i jednom i drugom i trecem etnosu. Naravno, samo u slucaju ako cemo se pridrzavati 'pravila igre' iz Ustava. Takodjer, mozemo igrati i igru bez pravila, iznositi svoja ('strucna') misljenja, zelje i nadanja... Jer neko ipak, nazalost, vise voli zivjeti u bajci :tmi:

P.S. Ne znam u kojim krajevima ti puses vjetricu, ali ovakvim stavom ne donosis nista dobro ni sebi ni onima oko sebe.
                            La vita puo es**** bella...

Comment

Ja nisam misljenja da ce se unutrasnje granice promjeniti, sa novim ustavom.
                              U stvari sanse su nikakve.
                              A pricu bi prije podveo kao odlican recept da se dobije jos 4 godine mandata, a kad sracunamo koliko tih 4 godine u cvrstoj valuti vrijede, i ja bih vam onda za tu cifru sve i svasta obecavao.
                              Ovo ce biti ipak samo kozmeticke promjene, isto kao i sa policijom.

A neke druge leprsave ideje, tipa RBiH itd, podvescu, pod frustraciju ili zivot u oblacima.
                              Ipak je situacija mnogo drugacija kad kliknes log off na Dnevnom Avazu, i onda ugledas ono sto ti se ne svidza :lol: .

Comment

Working...
                              X