Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Koga izabrati za bošnjačkog člana predsjedništva u BiH

Collapse
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Koga izabrati za bošnjačkog člana predsjedništva u BiH

U nardnim izborima , bosnjaci imaju svoje predstavnike koji ce ih voditi u narednim godinama, za koga se odluciti?

Bakir Izetbegovic?
    Fahrudin Radončić?
    Ili neko treci?
    Sta misle gradzani BiH o novim izborima i clanovima predsjednistva?
    Last edited by ottoman_empire; 05.07.2010., 19:32.
    The age of "darkness" is gone, and the time "the light" has come. I can smell it in the air. You can taste it in the water. I can feel it in the country.The Age of Islam is at hand.

Niti jednog od njih, kakvo ti je ovo pitanje?

Comment

Potreban je kakav sposoban ekonomista, privrednik i neko ko ima slifa za ekonomiju. Ja sam podijeljen po tom misljenju, Fahrudin Radoncic mi se svidja kao uspjesan manager i obrtnik ali opet je on nekakvo olicje krajnosti kapitalista a kapitalisti nemaju mjeru kada je nagomilavanje u pitanju (bez da ovo prebacujem Radoncicu) ali sam jednostavno skeptican. Kapitalista se inace plasim jer su spremni privatizirati i najprofitabilnije kompanije zato sto im je politicka tendencija kapitalizam.

Prije mi se svidjao SDP i Zlatko Lagumdzija, s njima bi se mozda moglo brzo uci u EU i NATO ako bi u RS-u istodobno pobijedila "Nova Socijalisticka Partija", ali SDP previse djeluje kao marioneta velikih sila koje drze protektorat nad BiH. Uopste ne djeluje kao neovisna politicka struja koja smiju reci recimo "ne" ratu u Palestini, Iraku i Afganistanu, nego bas plesu onako kako ameri sviraju. Ali mi se jedino svidjaju zbog toga sto zele ukinuti kantone u FBiH.

Imao sam simpatije i prema Narodnoj Stranci radom za boljitak jer sam vjerovao Lijanovicu da moze zaposliti 200.000 ljudi kao sposoban i dokazani privrednik koji materiju proizvodnje razumije veoma dobro. Takav bi nam covjek mozda dobro dosao kao premijer vlade ali hajd opet vjeruj kapitalistima?

Svidja mi se BPS Sefera Halilovica, patrioti, posteni ljudi ali kakvu to korist ima po ekonomiju? Ima li kakav sposoban ekonomista u BPS-u koji moze da pokrene ovu drzavu sa mrtve tacke?

Ne znam iskreno, apsolutnu vlast ne bih dao nikome, ali bih pristao na ravnomjernu koaliciju SBBBiH - SDP - NSRzB - BPS. Pa nek probaju nesto napraviti.

SDA i SBiH - daleko im kuca od nas....
      Crne horde nas ne plaše,-----------Past će sila i nepravda,
      Krv herojska u nas vri,-------------spremamo se svi za boj,
      Mi ne damo zemlje naše----------- vratit´ nam se stara slava
      Da je gaze fašisti!-------------------i oslobodit´ narod svoj!

Comment

Molim postavljača teme da elaborira malo.
        A postovi koji se sastoje samo od citata i smajlija biće brisani

Comment

U svakom slucaju,dobro je da imate barem dva kandidata. Zamisljam kako bi to dekretom izgledalo,mada i u ovom slucaju od ponudjena dva,ja vidim ipak jednog i zbog toga . Kad se zapitam pa gdje su ta demokratska nacela, koja su u tranziciji neophodna,na um mi pade klepan,kako ga izostavise pa se i ............ Procitah na kojoj sam temi i o kome diskitujem,pa pozelenih na zor zora

Comment

Koga izabrati za bošnjačkog člana predsjedništva u BiH

Originally posted by sanjanka View Post
            Molim postavljača teme da elaborira malo.
            A postovi koji se sastoje samo od citata i smajlija biće brisani
            Mislim da je tema jasna, pred nama su izbori, i pitanje je za javu, koga da bosnjaci izaberu za clana predsjednika iduce godine, o cemu svaki gradzanin ove drzave misli i kome zeli da da svoje povjerenje, dvojica koju sam naveo do sada koliko ja znam da su predstavnici bosnjackog korpusa za clana predsjednika BiH, ako se neko novi pojavi odnosno kandiduje da vidimo kakve kvalitete ima i sta nudi.
            The age of "darkness" is gone, and the time "the light" has come. I can smell it in the air. You can taste it in the water. I can feel it in the country.The Age of Islam is at hand.

Comment

Zna se kako se postavljaju teme, napiši rečenicu dvije....odmah prebaci ove iz zadnjeg posta, nije uopće važno, ali tema ne može da stoji tako postavljena

Comment

Ja mislim da ti fali jedan kandidat koji ce pobjediti i to ti je realnost! Iako nisam za njega pozz

Comment

Originally posted by garak View Post
                  Ja mislim da ti fali jedan kandidat koji ce pobjediti i to ti je realnost! Iako nisam za njega pozz
                  Ne drzi nas u neizvjesnosti, reci nam o kome se radi, vrlo bismo voljeli znati

Comment

Originally posted by sanjanka View Post
                    Zna se kako se postavljaju teme, napiši rečenicu dvije....odmah prebaci ove iz zadnjeg posta, nije uopće važno, ali tema ne može da stoji tako postavljena
                    Ispravio sam nacin zapocete teme , sada je uredzena po standardima.

Comment

Fer i korektno bi bilo da onda nabrojite sve kandidate za Predsjedništvo BiH, pa vodite raspravu, uključujući i onu šta su njegove stvarne ovlasti, a šta one koje su ostale nasljeđe - član Predsjedništva prvi u Bošnjaka.....

Comment

Ja ću glasat za Sejdića, a možda i za Fincija, a mislio sam za Harisa ili Fahru. Al oni nisu ponuđeni. Šteta. Upropasti mi glasanje.
                        Biti ljevičar u mladosti, stvar je hrabrosti. Biti ljevičar u starosti, stvar je gluposti.

Comment

Poslušni Bošnjaci će opet glasati za Komšića... Šta ćeš, pokazao se... Za 4 godine mandata imao je tri izjave i jedno putovanje... Aha, i otvorio je i blog.
                          Poslušni Bošnjaci će glasati, kako im se kaže.
                          A zna se ko im govori...
                          Last edited by ummagumma; 05.07.2010., 22:31.
                          Plivadon (07.02.2017.): "Zašto u Zebama nije bilo Srba i Hrvata"?

Comment

Volio bih samo znati kakav je Radoncicev stav o teritorijalnoj organizaciji FBiH. Da li je on za ukidanje kantona? To mi je vrlo bitno znati, jer ce moja opcija biti onaj ko se bude otvoreno zalagao za njihovo ukidanje... za sada je to SDP.

Comment

Originally posted by deflorator View Post
                              Volio bih samo znati kakav je Radoncicev stav o teritorijalnoj organizaciji FBiH. Da li je on za ukidanje kantona? To mi je vrlo bitno znati, jer ce moja opcija biti onaj ko se bude otvoreno zalagao za njihovo ukidanje... za sada je to SDP.

Ja bih mu neizmjerno bio zahvalan, kad bi barem od frlje pokusao objasniti ; Sta je u stvari Federacija BiH ? Dali je to federacija administrativnih jedinica, ili je to muslimansko-hrvatska zahebancija ?

Comment

Working...
                              X