Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Jemen

Collapse
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Jemen

Husi 'ispalili projektil' na nuklearni reaktor u Abu Dhabiju

UAE demantira navode o ispaljivanju projektila i tvrdi da sistem protivraketne odbrane štiti teritoriju.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti...-u-abu-dhabiju

Jemen je jedna lijepa zemlja i ona moze biti razvijena samo ako bi prestao rat. Jemen ima naftna polja i oni bi mogli da postanu izuzetno bogati. Smatram da se podjela u Jemenu mora zaustaviti i da se prestane narod dijeliti na siite i sunnite. Apsolutno podrzavam Saudijsku koaliciju jer ona ima za cilj da zaustavi pobunu Husa koji su zapocelu krizu u Jemenu. Jemen mora postati jedinstvena zemlja i da se u Sani vrati predsjednik Hadi. Iran nema prava podrzavati pobunu Husa jer Husi zele nesto nemoguce a to je unistiti jednu prelijepu zemlju kakav je Jemen. Jemen je islamska zemlja i u toj zemlji je prava ugodnost biti musliman. Na sve strane Dzamije u kojima muslimani mogu klanjati. Saudijska koalicija zeli da se Husi vrate svojim kucama i da prestanu siriti pobunu. Aktivnost Husa samo komplicira situaciju jemenskih civila koji nemaju sredstava za zivot i nemaju se gdje lijeciti. Muslimani moraju biti jedinstveni i da pocnu izgradjivati Jemen jer Jemen je stara civilizacija jer malo ko je procitao knjige iz historije zna ko je bila Kraljica od Sabe. Jemenci su dobri muslimani i oni mogu da se sloze i da pocnu graditi Jemen u kome nece biti sukoba i u kome nece biti umiranja od gladi. Iran grijesi sto podrzava sektasku podjelu u Jemenu i smatram da mora prestati sa tim aktivnostima. Saudijska Arabija bi pomogla Jemenu kad bi se Husi vratili kucama. Tada bi predsjednik Hadi mogao da dodje u Sanu i da pocne graditi zemlju ispocetka. Jemen ne moze biti sjediste Al Kaide i pobunjenika Husa jer Saudijska Arabija to ne dozvoljava a Jemencima Saudijska Arabija treba kako bi se zemlja obnovila i kako bi se izgradile Dzamije u kojima bi muslimani mogli klanjati. Jemenci se odlikuju ratnickom tradicijom i oni se ponose svojom historijom. Siiti u Jemenu su Zejdije i oni su slicni Sunnitima jer nema neke odredjene razlike tako da bi za interes Islama oni trebali da se izmire i da pocnu graditi zemlju koja je lijepa i koja moze biti primjer islamske drzave u tom dijelu svijeta. Sunniti u Jemenu pripadaju safijskoj pravnoj skoli i oni imaju tradiciju Islama jer Jemen je vrlo rano presao na Islam. Jemen je zemlja ljepote i slasti i volio bih da zivim u toj zemlji gdje bih mogao zajedno sa mojim muslimanima klanjati Dzumu i gdje bih mogao vaspitavati djecu muslimanluku. Pred Jemenom je lijepa buducnost i oni ce se jednog dana razviti jer ce im pomoci Saudijska Arabija koja je lider svih muslimana svijeta. Jemen ce moci da ugosti turiste koji se mogu nagledati puno spmenika kulture iz ranijeg perioda i da vide kako muslimani mogu doprinjeti civilizaciji koja u Jemenu postoji i koja moze unaprijediti Islam u toj zemlji. Zato se ovom prilikom molim za narod Jemena da im Allaha podari mir i strpljivost. Jemen ce se osloboditi i nece vise biti potrebe za ratom u tom dijelu svijeta.

Comment

Jesu li u Jemenu džamije tople?
      Biti ljevičar u mladosti, stvar je hrabrosti. Biti ljevičar u starosti, stvar je gluposti.

Comment

Originally posted by Osman View Post
        Jesu li u Jemenu džamije tople?
        U Jemenu nema potrebe za grijanjem Dzamija jer je klima pogodna i zime su blage. Jemen ipak ima nesto svjeziju klimu u odnosu na Saudijsku Arabiju jer Jemen ima mjesta sa visokom nadmorskom visinom. Bez obzira na sve Jemen je zemlja Islama gdje svaki musliman sanja da zivi u toj zemlji. Nema veceg zadovoljstva nego zivjeti u zemlji gdje nema nemuslimana. Jemen je ima jevrejsku manjinu ali je nakon proglasenja neovisnosti Izraela ta manjina protjerana. Sada u Jemenu zive samo muslimani i pravo je zadovoljstvo zivjeti u zemlji gdje je sve jedna vjera. Ipak, Jemen je danas u ratu i sukobljavaju se Siiti i Sunniti tako da sa tim treba prestati i da se vec jednom muslimanski ummet ujedini i da se krene u izgradnji Jemena kao islamske zemlje gdje nece biti sektaskih podjela. U Sani postoji Salehova Dzamija koja mozed primiti 50000 vjernika. To je najveca Dzamija u Jemenu i tamo se klanja i moli Allahu. Jemen je zemlja napretka koja ce se vrlo brzo razviti kad bude stao sukob. Saudijska Arabija ce pomoci Jemenu da stane na noge i da se zemlja okrijepi sredstvima za zivot. Vise nece Jemenci biti blokirani i u novom Jemenu nece biti jemenskih pobunjenika koji su glavni krivci za humanitarnu katastrofu Jemenaca.

Comment

Blago Jemencima, vidimo kako im je lijepo. Nemaju nijednog nemuslimana u državi, al ih zato rasturaju susjedni saudijski muslimani.

Ja živim u zemlji gdje ima mnogo raznih ćafira i nemogu se požalit da mi je loše. Poznaješ li ti ijednog ćafira?
          Biti ljevičar u mladosti, stvar je hrabrosti. Biti ljevičar u starosti, stvar je gluposti.

Comment

Maksuz sam se pretplatila na ovu temu
            Možda će biti i ljepših vremena,ali ovo je naše.

Comment

Blago Jemencima, vidimo kako im je lijepo. Nemaju nijednog nemuslimana u državi, al ih zato rasturaju susjedni saudijski muslimani.

Ja živim u zemlji gdje ima mnogo raznih ćafira i nemogu se požalit da mi je loše. Poznaješ li ti ijednog ćafira?
              Saudijska Arabija mora bombardirati Jemen jer Jemen ne mogu okupirati Husi jer su oni teroristi. Iran se ne smije ponasati tako kako se ponasa i da podrzava Huse. Saudijska Arabija ne moze dozvoliti da Iran prosiri njihov utjecaj. Jemen mora biti jedna cjelovita zemlja koja ce se voditi Islamu i da u stvarnosti postanu islamska drzava. Ja bih rado zivio u Jemenu jer tamo nema nemuslimana i mogao bih da se druzim samo sa muslimanima. Sektaski sukob mora podhitno prestati i da se jednom za svagda rijesi pitanje Jemena kako bi Jemen mogao poceti svoj razvojni put. Jemen ima sanse da pstane jako bogata zemlja i da se izgradi puno Dzamija u kojima ce muslimani odlaziti da klanjaju.

Comment

Arabija nema pravo bombardovati Jemen.

Ako je tebii drago što Saudijci bombarduju Jemence, onda če i meni biti drago kad neko bude bombardovao tebe.

Ja više volim živjet tamo gdje ima i muslimana i nemuslimana, tamo gdje ima dosta toplih džamija i hladnih crkava.

Zašto tebi smetaju ćafiri i zašto misliš da je bolje živjeti okružen samo muslimanima?

Znaš li ti da je Bog svemoćan i da bi mogao učiniti da svi ljudi budu muslimani ili nemuslimani?

Ali, On nije tako odlučio.

Zašto se ti, vrli muslimanu, suprotstavljaš temeljnoj Božijoj volji, a neprestano pričaš o klanjanju u toplim džamijama?

Zašto ne podnosiš ćafire u svojoj blizini, iako je i njih stvorio isti onaj Bog koji je stvorio tebe?

Ako neznaš odgovore na pitanja, priupitaj malo svog hodžu pa nam, živ bio, prenesi šta vrli efendija kaže.

Comment

Ja sve kontam da se neko zajebava...

G r u n f
                  J e
                  ​T i t o !

XY also!

Comment

Arabija nema pravo bombardovati Jemen.

Ako je tebii drago što Saudijci bombarduju Jemence, onda če i meni biti drago kad neko bude bombardovao tebe.

Ja više volim živjet tamo gdje ima i muslimana i nemuslimana, tamo gdje ima dosta toplih džamija i hladnih crkava.

Zašto tebi smetaju ćafiri i zašto misliš da je bolje živjeti okružen samo muslimanima?

Znaš li ti da je Bog svemoćan i da bi mogao učiniti da svi ljudi budu muslimani ili nemuslimani?

Ali, On nije tako odlučio.

Zašto se ti, vrli muslimanu, suprotstavljaš temeljnoj Božijoj volji, a neprestano pričaš o klanjanju u toplim džamijama?

Zašto ne podnosiš ćafire u svojoj blizini, iako je i njih stvorio isti onaj Bog koji je stvorio tebe?

Ako neznaš odgovore na pitanja, priupitaj malo svog hodžu pa nam, živ bio, prenesi šta vrli efendija kaže.
                    Saudijci bombardiraju pobunjenike koji su ustali u sprezi sa Iranom. Saudijska Arabija zeli sprijeciti Iran da siri svoj utjecaj na Arabijskom poluotoku. Kad se Husu budu vratili svojim kucama tada ce Saudijska Arabija prestati da bombardira Jemen. Jemen mora postati zemljom muslimana i on se ne moze podijeliti na dva dijela. Jemen mora da se razvije u zemlju Islama gdje ce se moci klanjati na ulicama i da se izgrade puno lijepe Dzamije.
                    Ja volim biti okruzen muslimanima jer nemuslimani mi ne trebaju. Umjesto sto pametujes bilo bi ti bolje da pitas Srebrenicane kako su nastradali od svojih komsija. Ja bih volio kad bi u Bosni zivjeli samo muslimani i tada bi bilo dobro za muslimane jer ne bi im niko prijetio klanjem. Muslimani u Jemenu zive dobro i oni ce zivjeti na visokom nivou kad im bude pomogla Saudijska Arabija. Iran ne smije osvojiti Jemen jer se sa tim ne slaze ni Amerika koja u Iranu vidi veliku prijetnnju. Saudijska Arabija ce unistiti Huse i njih nece biti. Predsjednik Hadi ce se vratiti u Sanu da ponovo stane na celo drzave. Jemen ce postati zemljom Dzamija gdje nece biti Crkava ni Sinagoga nego samo Dzamija. Ionako Crkve i Sinagoge nisu potrebne Jemenu jer Jemen nema nemuslimana i to je pravo mjesto za svakog dobrog muslimana koji zeli da klanja i da se moli Allahu.

Comment

Fino, fino.

Evo sad ću te razdužiti od članstva na ovom forumu, pakuj kofere i pravac Jemen.

Tamošnje džamije su tople tokom cijele godine, netreba im ćafirski ruski plin.

Poselami svakog ko uspita.

Comment

Pošteno!

I pametno.

G r u n f
                        J e
                        ​T i t o !

XY also!

Comment

Sto volim kad opozicija posalje poziciju u cosak.
                          Dzoksa su morali prikljuciti na aparate.
                          послиjе Тита
                          пливадон

Comment

Originally posted by plivadon View Post
                            Sto volim kad opozicija posalje poziciju u cosak.
                            Dzoksa su morali prikljuciti na aparate.
                            Intuicija me nikad nije prevarila. Kao što rekoh na FDA je prioritetna islamofobija.
                            Sa rogatim se bosti nije.
                            Simon Vizental: "Navikavanje žrtve da prihvati rezultate genocida je također genocid"

Comment

Originally posted by Yoker View Post

Intuicija me nikad nije prevarila. Kao što rekoh na FDA je prioritetna islamofobija.
                              Sa rogatim se bosti nije.
                              Jasta, islamofob je poslao patriotu u osamu da malo razmisli o naprednim idejama. To se na SAFF-u ne moze dogoditi.
                              послиjе Тита
                              пливадон

Comment

Working...
                              X