Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Ispis iz drzavljanstva BiH (cijena)

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts

• Ispis iz drzavljanstva BiH (cijena)

Dali ko zna koja je cijena takse za ispis iz drzavljanstva BiH i gdje se aplicira ?

Kako sta gdje moram da steknem novo drzavljanstvo a nova drzava mi ne da da imam dva ?

Bijo sam ove godine dole u BiH ali nisam nista uspijo zavrsit ?

Fala

Re: ispis iz drzavljanstva BiH - cijena

Originally posted by xox__bh View Post
    Dali ko zna koja je cijena takse za ispis iz drzavljanstva BiH i gdje se aplicira ?

Kako sta gdje moram da steknem novo drzavljanstvo a nova drzava mi ne da da imam dva ?

Bijo sam ove godine dole u BiH ali nisam nista uspijo zavrsit ?

Fala
    Zar drzava BiH ne ponistava odmah drzavljanstvo cim steknes neko drugo drzavljanstvo ?

Comment

Kakvo poništavanje država ti naplati oko 2000 DM TAKSI da se ispises iz BiH drzavljanstva

To ti se radi pred Ministarstvom civilnih poslova i komunikacija Bosne i Hercegovine ali ti je najbolje da angazujes advokata koji se time bavi specijalizirano nego to da licno radis.

Traje dugo i da se ne mucis nepotrebno pogledaj po netu svi preporucuju kao najveceg eksperta za drzavljanstvo Bosne i Hercegovine: https://advokat-prnjavorac.com/drzavljanstvo.html

Sretno sa novom drzavom i drzavljanstvom !

Comment

Originally posted by iceman View Post

Kakvo poništavanje država ti naplati oko 2000 DM TAKSI da se ispises iz BiH drzavljanstva

To ti se radi pred Ministarstvom civilnih poslova i komunikacija Bosne i Hercegovine ali ti je najbolje da angazujes advokata koji se time bavi specijalizirano nego to da licno radis.

Traje dugo i da se ne mucis nepotrebno pogledaj po netu svi preporucuju kao najveceg eksperta za drzavljanstvo Bosne i Hercegovine: https://advokat-prnjavorac.com/drzavljanstvo.html

Sretno sa novom drzavom i drzavljanstvom !
        Nije vise tolika cijena takse, snizili su cijenu.

DUPLO JEFTINIJA TAKSA ZA ISPIS IZ DRŽAVLJANSTVA BOSNE I HERCEGOVINE

Umjesto dosadašnjih 1.700 KM, nova cijena administrativne takse za ispis iz državljanstva BiH 800 KM.

Državljani Bosne i Hercegovine koji se odluče za državljanstvo neke druge države ubuduće će ispis iz državljanstva BiH plaćati taksu umjesto dosadašnji 1.700 KM, koštaće 800 KM.

Kako nam je istakla Advokat Alma Prnjavorac, odluka o pojeftinjenu administrativne takse važi od 3. oktobra, a donijeta je na prijedlog jednog poslanika u Skupštini Bosne i Hercegovine, nakon čestih žalbi građana BiH na visoku cijenu administrativne takse za proceduru ispisa iz državljanstva BiH, tvrdi advokat.

“Od kako se vodi registar o odricanju od bh. državljanstva ispis iz državljanstva BiH uzelo je oko 20.000 građana BiH. Najviše njih, oko polovine, uzelo je državljanstvo Austrije, zatm su državljani SR Njemačke, a ostali nekih drugih zemalja poput Norveške, Danske, Kanade, Finske. Ovaj broj ne obuhvata one državljane BiH koji su uzeli državljanstva neke druge zemlje koje po svom zakonu nisu od naših građana tražile obavezan ispis iz bosanskog državljanstva, tako da je broj Bosanaca i Hercegovaca koji su uzeli neko drugo državljanstvo, znatno veći, te mi nemamo te podatke. jer nam, primjera radi SAD-e i još neke zemlje ne daju podatke, zbog svog zakona o zaštiti privatnosti građana.

Zamjenik Ministra civilnih poslova BiH, navodi, "nama je stalo da sa što više zemalja potpišemo ugovore o dvojnom državljanstvu kako ne bi izgubili veliki broj državljana BiH. Na tome trenutno najviše radimo sa vlastima Slovenije, Češke, Italije i Hrvatske. Mi nismo nikad nikome oduzeli državljanstvo Bosne i Hercegovine zato što je postao državljanin neke druge zemlje, ako njene vlasti nisu tražile rješenje o ispisu iz BiH državljanstva ili ako se građanin sam nije ispisao iz državljanstva Bosne i Hercegovine. Najveći broj onih koji više nisu naši državljani već duže vremena živi i radi u pomenutim zemljama, a u svojim izjavama prilikom ispisa iz bh. državljanstva, uglavnom ističu da im novi pasoši donose veće beneficije". Cijene administrativne takse za ispis iz bosanskog državljanstva će se ponovo razmatrati 2016 ili 2017 g."

20.10.2006.

Comment

Joj cijena takse je bila ludiloooo pa covjece nisu normalni pare uzimaju kako stignu

Kako kontam za desetak godina, tamo 2016 ili 2017 ce opet dici cijenu administrativne takse za ispis iz drzavljanstva BiH. Taman da pune budzet sto vise

Comment

Pa drzava BiH je mozda sa zeljom da se ne ispisujes iz knjige drzavljana BIH stavila tako visoku taksu

ili

U zelji da zaradi sto vise para

ovo im pise na page:
            Sektor za državljanstvo i putne isprave vrši upravne i druge stručne poslove koji se odnose na prijem u državljanstvo Bosne i Hercegovine i ispis iz državljanstva Bosne i Hercegovine, izdavanje putnih isprava BIH i uspostavu centralne evidencije putnih isprava Bosne i Hercegovine, predlaganje propisa iz oblasti državljanstva i ličnih isprava, praćenje stanja i obavještavanje nadležnih organa iz ovih oblasti, sarađuje sa odgovarajućim organima entiteta koji u svom djelokrugu vrše poslove od značaja za oblast državljanstva Bosne i Hercegovine i ličnih isprava.
            Odsjeci unutar Sektora za državljanstvo i putne isprave su:
            1. Odsjek za državljanstvo i
            2. Odsjek za putne isprave.

Comment

Re: ispis iz drzavljanstva BiH - cijena 2016 - 2017

Da osvjezim malo temu

Mi smo po 1500 DM platili taksu da nas prime u drzavljanstvo BiH 1997 godine, a kasnije su mi ponistili drzavljanstvo pa sam angazovao advokatski biro Prnjavorac koji je gore naveden i vratili su mi ponovo drzavljanstvo.

Svaka im cast, inace bi mi propalo sve.

Comment

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Working...
              X